نماد آخرین خبر

نرخ هر کیلو مرغ ۱۹ هزار تومان شد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
نرخ هر کیلو مرغ ۱۹ هزار تومان شد

باشگاه خبرنگاران/ نايب رئيس کانون انجمن صنفي مرغداران گوشتي از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کيلو مرغ زنده درب مرغداري ۱۲ هزار و ۷۰۰ تا ۱۳ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشي‌ها ۱۸ هزار و ۷۰۰ تا ۱۹ هزار تومان است.

حبيب اسداله نژاد، نايب رئيس کانون انجمن صنفي مرغداران گوشتي گفت: با استمرار نوسان نرخ نهاده‌هاي دامي، مرغداران رغبتي به جوجه‌ريزي ندارند.
وي افزود: با توجه به شرايط فعلي عرضه و تقاضا پيش بيني مي‌شود که ظرف چند روز آينده قيمت مرغ تغيير چنداني نداشته باشد.
اسداله نژاد از کاهش قيمت جوجه يکروزه در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قيمت جوجه يکروزه به کمتر از يک هزار و ۵۰۰ تومان در بازار رسيده است که علت آن را مي‌توان کاهش رغبت مرغداران و ريسک بالاي توليد عنوان کرد.
نايب رئيس کانون انجمن صنفي مرغداران گوشتي از افزايش قيمت دان آماده خبر داد و گفت: در حال حاضر قيمت دان آماده در برخي کارخانه‌هاي خوراک به طور متوسط به ۷ هزار و ۷۰۰ تومان افزايش يافته که اين امر در هزينه تمام شده توليد تاثير بسزايي دارد.
وي با بيان اينکه بازار نهاده‌هاي دامي نسبت به هفته گذشته تغييري نداشته است، افزود: در برخي استان‌ها نهاده با نرخ مصوب تحويل نمي‌دهند و تنها ذرت و کنجاله را در مقابل مرغ تهاتر مي‌کنند.
اين مقام مسئول با اشاره به اينکه سرکوب قيمت مرغ توسط دولت عواقب بدي را به همراه دارد، بيان کرد: در شرايط فعلي دولت بدون توجه به بازار به توليدکنندگان فشار وارد مي‌کند که اين سرکوب قيمت توسط دولت به هيچ وجه منطقي نيست.
نايب رئيس کانون انجمن صنفي مرغداران گوشتي ادامه داد: اگر ۴۰ درصد از نهاده‌ها با نرخ مصوب تامين شوند، قيمت واقعي هر کيلو مرغ گرم در بازار بالاي ۲۴ هزار تومان است که متاسفانه اختلاف قيمت تمام شده با نرخ فروش موجب شده مرغداران رغبتي به امر جوجه ريزي نداشته باشند.
اسداله نژاد در پايان درباره آينده بازار مرغ تصريح کرد: با استمرار روند فعلي نهاده‌هاي دامي پيش بيني مي‌شود که قيمت مرغ ظرف يک‌ماه آينده به سبب کاهش حجم جوجه ريزي افزايش  يابد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره