نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

افزایش 60 درصدی وام مسکن جوانان

منبع
خراسان
بروزرسانی
افزایش 60 درصدی وام مسکن جوانان

خراسان/جزئيات تسهيلات مسکن حساب جوانان بانک مسکن با 2 مدل سپرده گذاري 5 و 15 ساله در تهران، کلان شهرها و ساير شهرها
 
بانک مسکن سقف تسهيلات حساب پس انداز مسکن جوانان را تا 60 درصد افزايش داد. در يک مدل از اين تسهيلات، متقاضيان مي توانند با طي فرايند سپرده گذاري 5 ساله، در تهران 210 ميليون تومان، در شهرهاي بزرگ 150 ميليون تومان و در ساير شهرها 100 ميليون تومان وام احداث، تکميل  يا خريد مسکن، با نرخ سود 9 درصد و بازپرداخت حداکثر 20 ساله دريافت کنند.به گزارش بانک مسکن و خبرگزار ي مهر، بانک مسکن سقف تسهيلات قابل پرداخت از محل حساب پس انداز مسکن جوانان را افزايش داد. حساب پس انداز مسکن جوانان، نوعي حساب سپرده گذاري کوتاه مدت است که دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانک در بلندمدت، تسهيلات مربوط به آن را دريافت کند. مدت انتظار براي تکميل فرايند سپرده گذاري و برخورداري از تسهيلات بين 5 تا 15 سال، نرخ سود تسهيلات 9 درصد و مدت بازپرداخت حداکثر 20 سال است که به دو صورت ساده و پلکاني انجام مي شود.
 
براي افرادي که در سال 99 و با افق 15 ساله، افتتاح حساب مي کنند، حداقل مبلغ واريزي ماهانه در هر سال به شرح جدول است: (ارقام به تومان)


اما آن هايي که بخواهند در پايان سال پنجم از سقف تسهيلات استفاده کنند، طبق فرمول جدول بايد واريزي ماهانه را انجام دهند

 
تسهيلات حساب سپرده پس انداز مسکن جوانان در تهران، شهرهاي بزرگ و ساير شهرها به صورت جدول خواهد بود:
  
 
  اين در حالي است که سقف تسهيلات مذکور در تهران، شهرهاي بزرگ و ساير شهرها در پايان سال پانزدهم به ترتيب250، 210 و 184 ميليون تومان بود و از اين نظر مي توان گفت که سقف تسهيلات مذکور حدود 60 درصد افزايش يافته است. با در نظر گرفتن تسهيلات در پايان سال پنجم، نرخ سود 9 درصدي تسهيلات و بازپرداخت 20ساله به صورت ساده، مي‌توان مبلغ اقساط را به صورت جدول محاسبه کرد:

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره