تسنیم/محدودیت های اعمال شده جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا در بحرین باعث شد اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۸.۹ درصد نسبت به سال قبل کوچکتر شود.

محدودیت‌های اعمال شده جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا در بحرین باعث شد اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 8.9 درصد نسبت به سال قبل کوچک‌تر شود.
 فعالیت در هتل‌ها و رستوران‌ها 61.8 درصد نسبت به سال گذشته در همین دوره کاهش یافت.
دولت بحرین طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «این شرایط تا حد زیادی نتیجه محدودیت‌های اعمال شده بر گردشگران، هتل‌ها، رستوران‌ها و سایر فعالیت‌های اقتصادی در کشور به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا بوده‌است».

 بخش نفت 3.3 درصد با توجه به قیمت یکنواخت آن رشد کرده ولی اقتصاد غیرنفتی 11.5 درصد سقوط کرده‌است.
موسسه رتبه‌بندی اس پی گلوبال در این ماه اعلام کرد تولید ناخالص داخلی بحرین 5 درصد در سال جاری میلادی به‌خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و تأثیر قیمت پایین نفت بر مصرف و سرمایه‌گذاری کاهش می‌یابد.
بحرین هم پس از عربستان و عمان هزینه های بودجه خود را کاهش داد
 ولی طبق گزارش این موسسه، انتظار نمی‌رود بخش نفت تاثیر قابل توجهی بگیرد چون بحرین یک تولیدکننده کوچک است و مشمول قرارداد کاهش تولید اوپک نمی‌شود.

 بحرین در 2018 با یک بسته کمکی 10 میلیارد دلاری از طرف همسایگان ثروتمند خود در حاشیه خلیج فارس از سقوط نجات پیدا کرد.

 صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد انتظار دارد کسری مالی بحرین در سال جاری میلادی تا 15.7 درصد تولید ناخالص داخلی آن افزایش یابد. این رقم در سال گذشته میلادی برابر با 3.6 درصد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar