باشگاه خبرنگاران/ رئيس سازمان هواپيمايي کشوري مدت زمان توقف پرواز‌هاي تهران-استانبول را ۲۸ روز اعلام کرد و گفت: پرواز‌هاي تهران_ استانبول از تاريخ ۱۱ آبان انجام خواهد شد.

تورج دهقاني زنگنه بعدازظهر امروز در يک برنامه راديويي درباره بسته شدن پرواز‌هاي تهران-استانبول اظهار کرد: با توجه به شيوع موج جديد کرونا در ايران و دنيا و همچنين در کشور ترکيه، بنا به صلاحديد وزارت بهداشت ترکيه، اين کشور تصميم به تعليق مجدد پرواز‌هاي تجاري مسافري ميان ايران و ترکيه گرفته است.

وي افزود: بر اين اساس از ساعت ۳۰ دقيقه بامداد ۱۳ مهر ۹۹ تا ۱۱ آبان امسال پرواز‌ها متوقف است. 
 
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان هواپيمايي کشوري ترکيه، پرواز‌هاي مسافري ورودي به اين کشور بايد خالي از مسافر باشد و هواپيما‌هاي ايراني صرفاً مجاز به سفر به اين کشور براي بازگرداندن مسافران بازگشتي از سفر ترکيه به کشورمان هستند.

وي يادآور شد: شهروندان ايراني که در ترکيه مقيم هستند مي‌توانند با استفاده از اين پرواز‌ها به ايران سفر کنند؛ همچنين آن دسته از شهروندان ترکيه‌اي مقيم ايران مي‌توانند با اين پرواز‌ها به کشور خود سفر کنند.
معاون وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: اگر اتباع ترکيه‌اي بخواهند به ايران بيايند، صرفاً با اعلام وزارت خارجه ترکيه مي‌توانند پرواز خود را انجام دهند.
دهقاني زنگنه با بيان اينکه سازان هواپيمايي کشوري در حال پيگيري برقراري مجدد پرواز‌هاي دو کشور است، گفت: اميدواريم مجدداً پرواز‌ها در آينده نزديک و با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي انجام شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar