نماد آخرین خبر

ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ هزار نفر در روستاهای کشور

منبع
مهر
بروزرسانی
ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ هزار نفر در روستاهای کشور

مهر/ وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: تاکنون با تخصيص ۱۲ هزار ميليارد تومان به طرح اشتغال روستائيان زمينه ايجاد اشتغال براي ۲۱۰ هزار نفر فراهم شده است.

محمد شريعتمداري امروز در مراسم افتتاح ۱۹۱ طرح بهره مند شده از تسهيلات قانون اشتغال پايدار روستايي و عشايري اظهار داشت: پيش از دولت تدبير و اميد تنها ۶۵۴ هزار خانوار روستايي تحت پوشش صندوق اجتماعي عشاير و روستاييان قرار داشتند اما طي سالهاي اخير اين عدد به يک ميليون و ۲۷۸ هزار و ۷۳۹ خانوار رسيده است.
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي افزود: با اجراي نظام جامع رفاه اجتماعي خصوصاً بر قانون توسعه روستاها در حال حاضر هيچ نيازمندي در روستاهاي کشور از پوشش بيمه‌هاي اجتماعي خارج نمانده است.
وي افزود: هزار و ۴۲۵ ميليارد تومان منابع براي سهم بيمه روستاييان فراهم شد و به اين ترتيب ارائه خدمات بيمه اجتماعي براي يک ميليون ۴۴۰ هزار نفر از خانوارهاي روستايي که تحت پوشش هيچ يک از نهادهاي حمايتي نبوده اند، فراهم شد.
شريعتمداري ادامه داد: سرانه دارايي‌هاي صندوق بيمه روستايي ۴ ميليون تومان بود که اين رقم به ۸۰ ميليون تومان رسيده است.

ايجاد اشتغال پايدار براي ۲۱۰ هزار نفر
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اشتغال روستاييان اظهار داشت: قرار بود ۱.۵ ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي براي توسعه اشتغال برداشت شود که از اين ميزان ۲۲ هزار ميليارد تومان منابع با نرخ ۴، ۶ و ۱۰ درصد به ۲۲ هزار و ۴۵۰ هزار روستا و ۴۴۳ شهر کشور با اجراي ۱۳۵ هزار طرح فعاليت‌هاي روستايي در بخش‌هاي زير ۱۰ هزار نفر اختصاص يافت.
وي افزود: از اين ۲۲ هزار ميليارد تومان تاکنون ۱۲ هزار ميليارد تومان در اختيار تمام مناطق روستايي قرار گرفته است که در نهايت موجبات اشتغال پايدار ۲۱۰ هزار نفر را فراهم کرده است.
شريعمتداري افزود: مطابق اعلام ديوان محاسبات ميزان انحراف از اين طرح تنها ۴ درصد بوده است.
به گفته وي سهم اشتغال روستايي در سبد اشتغال کشور۳ درصد بود که پس از اجراي طرح فوق به ۲۹ درصد افزايش يافت. همچنين ۳۸ درصد از کارآفرينان روستا را کارآفرينان زن تشکيل مي‌دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar