نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

وزیر صمت: از شرایط سخت کنونی اقتصاد عبور خواهیم کرد

منبع
ميزان
بروزرسانی
وزیر صمت: از شرایط سخت کنونی اقتصاد عبور خواهیم کرد

ميزان/  وزير صنعت، معدن و تجارت درباره شرايط کنوني اقتصاد گفت: با کمک اصناف و فعالان اقتصادي، از شرايط سخت کنوني اقتصاد ايران عبور خواهيم کرد.

طبق اعلام شاتا، عليرضا رزم‌حسيني در ديدار با هيات رئيسه اتاق اصناف ايران با بيان اينکه تاريخ ايران، هيچگاه نقش‌آفريني اصناف و بازاريان در مقاطع مختلف پس از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي را فراموش نخواهد کرد، گفت: حضور اصناف در مقاطع مختلف و حساس کشور در نقش يک پشتيبان‌کننده، همواره ماندگار و درخشان بوده و وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشراف کامل به اين جايگاه و نوع نقش‌آفريني، حامي اين قشر عظيم خواهد بود.

وزير صنعت، معدن و تجارت، حضور اصناف و تشکل‌هاي مختلف بخش‌خصوصي در تصميم‌گيري‌ها و تصميم‌سازي‌ها را يک الزام دانست و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه‌هاي مختلف، نشست‌هاي بسياري را با بخش‌هاي مختلف صنعتي، معدني و تجاري غيردولتي برگزار مي‌کند تا بتواند تصميماتي را اتخاذ نمايد که مبتني بر خردورزي و کار کارشناسي باشد و در نهايت به نفع توليد و اشتغال کشور تمام شود.

وي تصريح کرد: امروز کشور در شرايط خاصي به سر مي‌برد که همه بايد دست به دست هم داده و تلاش کنند تا از مشکلات عبور نمايند؛ اين در حالي است که بايد باور کنيم که در جنگ تمام عيار اقتصادي قرار گرفته‌ايم و متناسب با آن، ابزار‌هاي دفاعي را به کار بنديم؛ البته هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در اين حوزه، مداخله نيست؛ بلکه استفاده حداکثري از پتانسيل‌ها و توانمندي‌هاي اين حوزه است.

به گفته رزم حسيني، هيچ يک از واحد‌هاي صنفي علاقمند به خريد کالا‌ها با قيمت بالا نيستند تا بتوانند به راحتي اجناس خريداري شده را به فروش رسانده و گردش مالي داشته باشند؛ در غير اين صورت دچار مشکل خواهند شد؛ پس به طور قطع اصناف مدافع گراني نخواهند بود؛ چراکه در گراني هم خريدار و هم فروشنده ضرر مي‌کنند.

وي با تاکيد بر ضرورت هماهنگي کامل تمامي بخش‌هاي مرتبط وزارت صنعت، معدن و تجارت با جامعه صنفي کشور خاطرنشان کرد: بايد مسير را براي حضور هر چه بيشتر اصناف در اقتصاد فراهم کرد و در حوزه کنترل قيمت و نظارت بر بازار از توان حداکثري آن‌ها بهره گرفت؛ اين در حالي است که در شرايطي قرار داريم که روز به روز سفره مردم کوچکتر شده و هم دولت و هم جامعه صنفي کشور اعم از توليدکنندگان و توزيع‌کنندگان، بايد دست به دست هم دهند و ثبات را به بازار برگردانند.

وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: گراني ناشي از افزايش شاخص‌هاي کلان اقتصادي وجود دارد، اما ثبات مهمتر از آن است که بايد هر چه سريعتر به بازار‌هاي مختلف برگردد و اين خواسته رئيس جمهور است.

وي تصريح کرد: نگاه ما در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که با همياري هم، از شرايط سخت کنوني اقتصاد ايران عبور کرده و شرايط با ثبات‌تري را تجربه کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره