نماد آخرین خبر

یک مقام مسئول: رویه جاری در روند ترخیص کالا همچنان برقرار است  

منبع
مهر
بروزرسانی
یک مقام مسئول: رویه جاری در روند ترخیص کالا همچنان برقرار است  

مهر/ مديرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت با بيان اينکه رويه جاري در روند ترخيص کالا برقرار است، گفت: وزارت صمت بخشنامه‌اي در خصوص لزوم ويرايش ثبت سفارش متعاقب تغيير تعرفه نداشته است.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعيد عباسپور اظهار داشت: وزارت صمت هيچ بخشنامه‌اي در خصوص لزوم ويرايش ثبت سفارش متعاقب تغيير تعرفه نداشته و همانگونه که بارها تاکيد شده، اين دفتر ضمن موافقت با تسهيل در واردات و عدم رسوب کالا در گمرکات کشور، آماده هرگونه همکاري با گمرک در اين خصوص است.

مديرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تقاضاي گمرک براي اعلام نظر وزارت صمت در خصوص اينکه اگر وارد کننده اي در يک گروه کالايي واردات داشته و اگر جابجايي در گروه‌هاي متفاوت داشت، آيا واردات بلامانع است يا نه، توضيح داد: با توجه به رويه جاري و قوانين و مقررات مربوطه، از جمله ضرورت اخذ تاييديه هاي بانکي و مجوزها و استانداردهاي مرتبط،، وزارت صنعت، معدن و تجارت صرفاً در اين خصوص اعلام نظري اوليه داشته و بخشنامه‌اي صادر نکرده است.

وي تصريح کرد: اين اعلام نظر مبنايي براي تغيير رويه نيست و حتماً رويه جاري همچنان برقرار است و اگر نياز باشد وزارت صمت اعلام نظر صريحي در اين خصوص انجام دهد از طريق دفتر مقررات صادرات و واردات بخشنامه لازم را صادر و اعلام عمومي مي‌کند.

مديرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکيد کرد: متأسفانه گمرک اعلام نظر اوليه وزارت صمت را به عنوان بخشنامه تلقي و به واحدهاي اجرايي خود ابلاغ کرده که هيچ گونه ضرورتي نداشته است.

عباسپور گفت: با اين حال و براي رفع موانع و مشکلات موجود در روند ترخيص کالاها در بنادر که مورد تاکيد ويژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ جلسه‌اي با گمرک برگزار مي‌شود تا موارد احصا و به اتفاق نظر برسيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar