نماد آخرین خبر

معاون وزیر کار: مطالعات برای تعیین مزد بصورت منطقه‌ای کلید خورد

منبع
مهر
بروزرسانی
معاون وزیر کار: مطالعات برای تعیین مزد بصورت منطقه‌ای کلید خورد

مهر/ مطالعات براي تعيين مزد بصورت منطقه‌اي کليد خورد معاون روابط کار وزارت کار گفت: با همکاري موسسات پژوهشي تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعي، تحقيقات در زمينه تعيين حداقل مزد بر اساس صنايع و مناطق آغاز شده است.  

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، حاتم شاکرمي در مورد مزد منطقه‌اي در صنايع مختلف با حفظ حداقل‌هاي مصوب شوراي عالي کار بر اساس مواد ۱۳۹ و ۱۴۰ قانون کار اظهار داشت: اين ظرفيت وجود دارد که در قالب مذاکرات و پيمان‌هاي دسته جمعي تشکل‌هاي کارگري و کارفرمايي در صنايع و مناطق مختلف با رعايت حداقل‌هاي پيش بيني شده در قانون کار اقدام کنند.  

معاون روابط کار وزارت کار با بيان اينکه ما نيز از اين مذاکرات استقبال مي‌کنيم، افزود: در دو مرحله قبل و بعد از انقلاب اسلامي تصميماتي در مورد مزدهاي متفاوت براي مناطق و يا قراردادهاي موقت و دائم گرفته شد.  

شاکرمي افزود: اما اين تصميمات به دليل عدم بررسي تمامي پيامدهاي اقتصادي و اجتماعي آن در نهايت موجب نارضايتي کارگران شد و به همين دليل با تصميم شوراي عالي کار مجدداً تصميم به تعيين يک حداقل مزد ملي گرفته شد.  

وي ادامه داد: با همکاري مؤسسات پژوهشي تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعي، تحقيقات در زمينه تعيين حداقل مزد بر اساس صنايع و مناطق آغاز شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar