نماد آخرین خبر

رشد بدهی‌های خارجی چین در نیمه اول سال ۲۰۲۰

منبع
تسنيم
بروزرسانی
رشد بدهی‌های خارجی چین در نیمه اول سال ۲۰۲۰

تسنيم/ اقدامات دولت چين براي تسهيل تأمين مالي تجارت برون مرزي، اين کشور را در نيمه اول سال جاري ميلادي با افزايش مداوم بدهي هاي خارجي مواجه کرده است.

به گزارش شينهوا، با اقدامات دولت چين براي تسهيل تأمين مالي تجارت برون مرزي، اين کشور در نيمه اول سال جاري ميلادي با افزايش مداوم بدهي هاي خارجي مواجه شده است.
داده هاي سازمان دولتي ارز خارجي چين نشان مي دهد که بدهي هاي خارجي باقيمانده اين کشور در پايان نيمه اول سال 2020 به 2.13 تريليون دلار آمريکا رسيده که نسبت به پايان سال 2019 3.7 درصد يا 75.1 ميليارد دلار افزايش يافته است.
اين افزايش در حالي صورت گرفت که اين کشور اقدامات گسترده اي را براي تسهيل تأمين مالي برون مرزي و حمايت از شرکت هاي آسيب ديده از بحران کرونا و بيماري کوويد-19 انجام داده است.
از جمله اين اقدامات اين است که دولت چين يک پارامتر اصلي را در مديريت احتياطي کلان خود در ماه مارس اصلاح کرد تا با کاهش تشريفات اداري براي صرفه جويي در وقت و هزينه شرکت هاي داخلي به آن ها اجازه دهد از وام هاي خارجي بيشتري استفاده کنند.
دولت چين گفت، افزايش بدهي خارجي نتيجه ترکيبي از ادامه بازگشايي کسب و کار ها توسط دولت، سياست هاي تسهيل تأمين مالي برون مرزي و همچنين تمايلات صعودي در بين سرمايه گذاران بين المللي نسبت به بازار چين است.
به گفته اين دولت، اندازه بدهي هاي خارجي اين کشور معقول است در حالي که اين ساختار به طور مداوم بهبود يافته است و خطر بدهي خارجي به طور کلي قابل کنترل است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره