نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

راه کامیون داران ایرانی به اروپا باز شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
راه کامیون داران ایرانی به اروپا باز شد

ايسنا/مديرکل دفتر ترانزيت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از برداشته شدن محدوديت‌هاي ايجاد شده براي تردد کاميونداران ايراني در مسير کشورهاي اروپايي به ويژه آلمان و ايتاليا خبر داد.

جواد هدايتي اظهار کرد: پس از شيوع ويروس کرونا کاميونداران ايراني ديگر نمي‌توانستند ويزاي شينگن خود را براي جابجايي بار صادراتي يا وارداتي از و به مقاصد اروپايي تمديد کنند و اين کشورها براي کنترل شيوع اين بيماري حتي به اعضاي اتحاديه اروپا هم ويزا نمي‌دادند.
وي افزود: در قدم اول آن‌ها براي اعضاي اتحاديه اروپا اين محدوديت ها را برداشتند و نهايتاً در اطلاعيه اخير صادر شده اعلام کردند که کاميون‌داران ايراني هم مي‌توانند ويزاي خود را تمديد کنند و اين محدوديت تردد براي آن‌ها نيز برداشته شده است.
مديرکل دفتر ترانزيت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ادامه داد: قبل از برداشته شدن اين محدوديت تنها رانندگاني مي‌توانستند بارهاي خود را به مقاصد اروپايي ببرند که ويزاي آن‌ها تاريخ داشت و بقيه رانندگان با توجه به شش ماهه بودن تاريخ ويزاي شان نمي توانستند باري به اروپا ارسال کنند يا از آنجا به ايران بياورند اگر اين اتفاق ادامه پيدا مي‌کرد نگراني براي رانندگان در اين زمينه داشتيم.
هدايتي گفت: در حال حاضر و با صدور اين اطلاعيه، رانندگان مي‌توانند ويزاي خود را براي سفر به اروپا و جابجايي بار و ترانزيت تمديد کنند و بر اساس اين اطلاعيه اين محدوديت براي همه شقوق حمل و نقل از جمله زميني، دريايي و هوايي برداشته شده است.


وي اظهار کرد: مسلماً کشورهاي اروپايي که البته عمده مقاصد کاميونداران ايراني ايتاليا و آلمان است، هر يک پروتکل هاي بهداشتي خاص خودشان را دارند اما دائما رصد و کنترل از سوي اروپايي‌ها صورت خواهد گرفت و کاميونداران ايراني هم بايد پروتکل هاي بهداشتي را رعايت کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره