نماد آخرین خبر

بی‌توجهی بورس‌های آسیا به منفی شدن وال استریت

منبع
فارس
بروزرسانی
بی‌توجهی بورس‌های آسیا به منفی شدن وال استریت

فارس/ يک کارشناس اقتصادي آمريکايي اعلام کرد که بورس‌هاي آسيايي در معاملات امروز بي‌توجه به اتفاقاتي که طي شب گذشته رخ داد و باعث شد تا بورس آمريکا منفي شود به بالاترين حد خود در دو هفته گذشته رسيدند.

بازارهاي سهام آسيا امروز بي‌توجه به اتفاقات در غرب روند سبزي را تجربه کرده و به بالاترين سطح در دو هفته گذشته رسيدند.

دستور ترامپ براي توقف مذاکرات با کنگره در راستاي اجراي بسته کمک اقتصادي بيشتر باعث شد تا بورس وال استريت در معاملات شب گذشته منفي شود. 

از طرف ديگر اين اتفاقات باعث شد تا قيمت نفت در بازار جهاني هم کاهش يابد اما اين اتفاق هم نتوانست از رشد بورس هاي آسيايي جلوگيري کند. در واقع سهامداران در آسيا بر اين باورند که هر کسي در آمريکا راي بياورد، به احتمال زياد اقتصاد اين کشور را که تشنه اجراي بسته‌هاي کمک اقتصادي است سيراب خواهد کرد. 

برخلاف شب گذشته معاملات آتي شاخص S&P500 آمريکا در بازارهاي آسيايي امروز 0.2 درصد مثبت شد، اما معاملات آتي شاخص‌هاي اروپايي کمي منفي شدند به گونه‌اي که شاخص يورو استاکس50، 0.4 درصد ريخت. 

گسترده‌ترين شاخص MSCI در آسيا اقيانوسيه خارج از ژاپن در معاملات امروز 0.4 درصد رشد کرد که يکي از دلايل اصلي آن رشد 0.3 درصدي بورس استراليا بود. 

بورس نيکي ژاپن 0.2 درصد منفي شد اما از توانست از تشکيل صف‌هاي فروش که طي هفته‌هاي گذشته بورس آمريکا را منفي کرده بود، جلوگيري کند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره