نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

چرا پول سهام عدالت، خرد خرد واریز می‌شود؟

منبع
تجارت نيوز
بروزرسانی
چرا پول سهام عدالت، خرد خرد واریز می‌شود؟

تجارت نيوز/ از يک ماه و نيم پيش قرار بود واريزي‌هاي خرد برداشته و پول سهام عدالت به صورت عمده واريز شود، اما در پرداختي‌هاي اين هفته نيز واريزي‌هاي کمتر از ۲۰ هزار تومان وجود دارد که موجب انتقادات تند سهامداران شده است.

  واريز پول سهام عدالت اگر بزرگترين مشکل سهامداران در فروش سهامشان نباشد قطعا يکي از مهم‌ترين مشکلات است.
شايد بتوان گفت فرايند فروش سهام عدالت با شعار کمک به معيشت خانوارها آغاز شد، اما به نظر مي‌رسد که تاخير در واريز پول فروش آن و واريز خرد مبالغ، نتوانسته کمک چنداني به رفع گرفتاري فروشندگان سهام عدالت کند.

حالا فروشندگان سهام عدالت گزارش مي‌دهند واريز پول سهام عدالت حتي در حد سه هزار تومان نيز انجام شده و برخي از سهامداران با گفتن اينکه ناهماهنگي و شلختگي در فروش سهام عدالت را توهين به خود مي‌دانند، از حساب کردن روي سهام عدالت ابراز پشيماني مي‌کنند.


اين روزها نيز پس از گذشت وقفه‌اي که براي فروش سهام عدالت افتاد، اظهارات سهامداران حاکي از اين است که برخي از کارگزاري‌ها اقدام به فروش و واريز پول سهام کرده‌اند اما همچنان مشکل واريزي خرد وجود دارد، بيشترين واريزي نيز رقم‌هاي کمتر از 20 هزار تومان است.

«به خدا اگر احتياج نداشتنم نميفروختيم حالا بعد چند ماه دوازده هزار تومان واريز ميکنيد»

«بانک سپه بعد دو ماه ۸ هزار تومن به حسابم ريخت موندم با اين پول کجا سرمايه گذاري کنم فقط»

«اره مفيد ساعت 2بامداد توي پنل زد 12هزار تومن و 5صبح واريز کرد»

«والا مفيد واسه منم ۱۲ هزارتومن زده ديروز.. اين اسمش واريزيه؟ نيم دلار هم نميشه ها»

«سامانه ي سعدي هر ۲ هفته ۳ هزار تومن .بعضي وقتاهم ۶ هزار تومن واريزي داشته»


«امروز براي من ۷تومن واريزي داشت»

درحالي واريزي‌هاي خرد ادامه دارد که قرار بود حذف شود، در پايان مرداد ماه در جلسه کانون کارگزاران بورس تصميم بر اين شد که پول سهام عدالت به صورت يکجا يا در مبالغ بالا براي مشتري‌ها واريز شود.

همچنين قرار بود شرکت سپرده‌گذاري مرکزي زيرساخت‌هاي فني اين کار را آماده کند، اما پس از گذشت يک ماه و نيم هنوز اين کار انجام نشده است.

در کنار واريزي‌هاي خرد، از ارزش سهام عدالت نيز کاسته شده و از حدود 21 ميليون تومان به نرخ 14 ميليون تومان رسيده است. موج پشيماني از فروش سهام عدالت در بين سهامداران به نحوي است که برخي از آنها به دنبال حذف درخواست فروش هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره