نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

واگذاری سه شرکت دولتی در دستور کار وزارت صمت

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
واگذاری سه شرکت دولتی در دستور کار وزارت صمت

خبرآنلاين/ وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت به دنبال واسپاري آذرآب، هپکو و واگن پارس بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسي است.

عليرضا رزم‌حسيني در نشست پيگيري مشکلات شرکت‌هاي آذرآب، هپکو و واگن پارس که با حضور استاندار مرکزي و نماينده مردم اراک در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، با بيان اين مطلب افزود: هپکو، آذرآب و واگن پارس مجموعه کارخانجات استراتژيکي براي کشور هستند که متأسفانه با مشکلات عديده مديريتي در چند سال اخير روبه رو بوده‌اند.
وي با بيان اينکه اين ۳ شرکت مهم بايد به مجموعه‌هاي توانمندي که توانايي مديريت آنها را دارند، واگذار شوند، گفت: مسئولان دولت مجدانه خواهان پيگيري و رفع مشکلات اين سه مجموعه مهم و فعال شدن آنها هستند.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينکه رفع موانع توليد را در دستور کار داريم، تصريح کرد: فعال کردن واحدهاي راکد و رفع موانع توليد را به عنوان يکي از اولويت برنامه‌ها به مجلس ارائه داده و بر همين محور نيز حرکت مي‌کنيم که حل مشکلات اين سه کارخانه نيز در همين راستا است.
رزم حسيني با اعلام اينکه مشکلات اين شرکت‌ها قابل حل است، اضافه کرد: افزايش اشتغال و تثبيت مديريتي با واسپاري اين مجموعه‌ها به شرکت‌هاي توانمند و ورود سرمايه گذاري جديد محقق خواهد شد.

وي همچنين با تاکيد بر ضرورت تعامل و هماهنگي دستگاه‌هاي ذيربط در امر فعال شدن اين سه شرکت بزرگ، گفت: مجموعه‌هاي بزرگ کشور همانند قرارگاه خاتم الانبيا اگر آمادگي لازم براي فعال کردن اين شرکت‌ها را دارند، پاي کار بيايند و با اين شرکت‌ها وارد انعقاد قراردادهاي همکاري شوند.

وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين از سازمان‌هاي توسعه‌اي مانند ايميدرو و اي درو نيز خواست تا قراردادهاي تازه‌اي با اين شرکت‌ها منعقد کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره