نماد آخرین خبر

افزایش حقوق خانواده شهدا از مهر ماه

منبع
ايلنا
بروزرسانی
افزایش حقوق خانواده شهدا از مهر ماه

ايلنا/مشاور امور ايثارگران سازمان برنامه و بودجه از افزايش حقوق حالت اشتغال خانواده شهدا با موافقت رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.

سردار حسين صفري با تقدير از مساعدت نوبخت در پرداخت بخشي از مطالبات ايثارگران از جمله پاداش پايان خدمت خانواده شهداي مشمول قانون حقوق حالت اشتغال، ذخيره مرخصي شهداي بازنشسته و مطالبات اجراي ماده (۳۸) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، با بيان اينکه در مرحله اول، ۲ هزار و ۵۰۰ ميليون تومان از معوقات ايثارگران در سال ۹۸ به بيمه دي به دستور نوبخت پرداخت شد، افزود: طبق ابلاغيه برنامه ششم توسعه که شامل افزايش ۵۰ درصدي حقوق کارکنان دولت مي‌شد، با موافقت نوبخت علاوه بر تخصيص اعتبارات جاري بنياد شهيد و امور ايثارگران ۳,۶۷۰ ميليارد تومان نيز بابت پرداخت مطالبات فوق تخصيص پيدا کرد که در اين راستا ۹۳ هزار خانواده جانباز از اين قانون استفاده کردند و معوقات آنان پرداخت شد.

وي افزود: خبر خوش نوبخت اين بود که به اطلاع خانواده معظم شهدا و ايثارگران برسانيم که از اين ماه، خانواده محترم شهدا نيز از اين قانون و موضوع متناسب سازي حقوق بازنشستگان بهره‌مند مي‌شوند.

سردار صفري افزود: همچنين هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان نيز در ماه جاري به بيمه دي پرداخت شده است که علاوه بر مبالغ مذکور ۱۰ هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان بابت اعتبار هزينه‌اي بنياد شهيد و امور ايثارگران تاکنون تخصيص يافته است.

مشاور امور ايثارگران سازمان برنامه و بودجه همچنين با اشاره به شرايط کنوني کشور و شيوع ويروس کرونا گفت: جانبازان و ايثارگران از آسيب‌پذيرترين اقشار جامعه هستند و به واکسن آنفلوانزا نياز دارند. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي و بنياد شهيد امور ايثارگران قرار بود ۴۱۰ هزار واکسن به جانبازان شيميايي سخت و صعب‌العلاج و پدر و مادر سالمند شهيدان ارائه دهند که از اين تعداد فقط ۶۰ هزار واکسن تهيه شده و هنوز توزيع نشده که اين موضوع نيز در اين سازمان در حال پيگيري است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره