نماد آخرین خبر

ارزش یوآن چین به بالاترین سطح در ۱۷ ماه اخیر رسید

منبع
مهر
بروزرسانی
ارزش یوآن چین به بالاترین سطح در ۱۷ ماه اخیر رسید

مهر/ ارزش يوآن چين در معاملات خارج از بازارهاي اين کشور اين هفته به بالاترين سطح در ۱۷ ماه اخير رسيد و نرخ برابري آن در برابر دلار به ۶.۷۱۳۶ واحد رسيد.

ارزش يوآن چين در معاملات خارج از بازارهاي اين کشور اين هفته به بالاترين سطح در ۱۷ ماه اخير رسيد و نرخ برابري آن در برابر دلار به ۶.۷۱۳۶ واحد رسيد.

اين هفته معاملات بازارهاي ارزي داخلي چين به علت تعطيلات ملي «هفته طلايي» متوقف شدند و قرار است معاملات در روز جمعه از سر گرفته شوند.

بانک مرکزي چين در گزارش سياست‌گذاري مالي سه ماهه دوم خود اعلام کرد: نرخ معاملاتي يوآن با توجه به عرضه و تقاضاي بازارها تعيين مي‌شود. بانک مرکزي از نرخ تبادل يوآن به عنوان ابزاري براي مقابله با فشارهاي تجاري استفاده نمي‌کند.

تحليل‌گران مي‌گويند سرمايه‌گذاران به اين علت به خريد يوآن رو آورده‌اند که اقتصاد چين به سرعت در حال ريکاوري است، در حالي که اقتصاد آمريکا همچنان درگير بحران کرونا است و انتظار مي‌رود دلار بيش از اين تضعيف شود.

امسال يوآن يکي از بهترين عملکردها در بين ارزهاي مهم جهان را به خود اختصاص داده و چين به دنبال کنترل موفق بحران کرونا توانسته است به مازاد تجاري بزرگي دست پيدا کند.

پاول مکل، رئيس تحقيقات تبادلات ارزي خارجي بانک اچ‌اس‌بي‌سي، معتقد است نرخ برابري يوآن چين با دلار تا پايان امسال تا ۶.۷۰ واحد تقويت خواهد شد و تا پايان ۲۰۲۱ به ۶.۶۰ واحد خواهد رسيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره