باشگاه خبرنگاران/ معاون وزير راه وشهرسازي درباره پيشرفت منطقه 2 آزادراه تهران-شمال گفت: هم‌اکنون پروژه منطقه ۲ آزادراه تهران_ شمال در ۹۳ جبهه کاري فعال است و پيشرفت فيزيکي آن به ۴۵درصد رسيده است.

خيرالله خادمي، معاون وزير راه وشهرسازي در گفت وگوي راديويي درباره آخرين وضعيت منطقه ۲ آزاد راه تهران _ شمال گفت: پيشرفت فيزيکي اين آزاد راه به ۴۵ درصد رسيده و هم اکنون در ۹۳ جبهه کاري نيروهاي متخصص در  حال فعاليت هستند .

وي ادامه داد: بهره برداري از يک باند منطقه ۲ آزاد راه تهران شمال از اولويت هاي شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل ونقل کشور است و  اميدواريم تا سال ۱۴۰۰ به مرحله اجرايي برسد.

معاون وزير راه وشهرسازي با بيان اينکه بهره برداري از اين پروژه نقش بسيار موثري در کاهش بار ترافيکي مسير تهران تا شمال دارد افزود: طول اين آزاد راه ۲۲ کيلومتر است . همان زماني که منطقه ۱ آزادراه تهران ـ شمال در حال احداث وبهره برداري بود مذاکرات و توافقاتي بين دولت و سرمايه گذار آزادراه يعني بنياد مستضعفان انجام شد تا منطقه ۲ آزادراه تهران ـ شمال سريعتر به بهره برداري برسد که مشکل ترافيک در اين منطقه حل شود.

خادمي توضيح داد: اولويت شرکت ساخت آن است که يک باند از اين آزاد راه و همچنين بزرگ ترين تونل البرز تا پايان سال ۱۴۰۰ با همکاري بنياد مستضعفان به بهره برداري برسد.

مديرعامل شرکت ساخت و توسعه زير بناهاي حمل ونقل کشور بيان کرد: تونل بزرگ و طويل البرز که ارتباط دهنده ۲ جبهه کوه البرز است با همت مهندسان و کارگران ايراني در حال ساخت است و هم اکنون پيشرفت اين پروژه به ۴۵ درصد رسيده است.

معاون وزير راه وشهرسازي تاکيد کرد: ادامه آزادراه تهران ـ شمال از نقطه پاياني منطقه ۱ آزاد راه يعني شهرستانک شروع مي شود و بعد از گذشتن از تونل البرز و کندوان به پل زنگوله خواهد رسيد و با توجه به اينکه به آن طرف کوه البرز مي رسيم که جزو استان مازندران است، بخش زيادي از مشکلات ترافيکي و تردد در اين منطقه حل مي شود.

خادمي با اشاره به اينکه اميدواريم با اتمام منطقه يک آزاد راه تهران شمال به طول ۳۲ کيلومتر بتوانيم مسير مناسبي را براي مسافران اين منطقه فراهم کنيم افزود: با افتتاح يک باند از اين منطقه مسافران از تهران به سمت شهرستانک و از آنجا به محدوده استان البرز ، بعد از تونل البرز ، هدايت مي شوند.

خادمي بيان کرد: برنامه ما اين است که تا بهار ۱۴۰۰ يک باند از منطقه دو آزادراه تهران ـ شمال را که تونل ۶.۵ کيلومتري البرز در آن قرار دارد، افتتاح کنيم که البته به ۲۰۰۰ ميليارد تومان اعتبار نياز داريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar