تسنيم/ابوالقاسم جلالي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم با اشاره به جلسه اخير مديران شرکت‌هاي هواپيمايي، سازمان هواپيمايي کشوري و اعضاي کميسيون عمران مجلس اظهار کرد: سه شنبه هفته جاري در رابطه با بحث افزايش قيمت بليط هواپيما جلسه‌اي برگزار و روز چهارشنبه در جلسه با نماينده کميسيون عمران مجلس نتايج آن اعلام مي شود.


وي افزود: تا پيش از سال 98 قيمت بليط هواپيما افزايشي نداشت اما در ارديبهشت 99 به دليل مسائل مربوط به شيوع ويروس کرونا 30 درصد قيمت بليط افزايش يافت. در آن زمان برخي از شرکت‌هاي هواپيمايي از اين امکان استفاده کردند اما برخي ديگر از آنها قيمت بليت خود را افزايش ندادند و در دوره کرونا ترجيح دادند افزايش قيمتي نداشته باشند.

وي يادآور شد: امير زنگنه رئيس سازمان هواپيمايي کشوري ديروز دستور دادن جمع بندي نهايي براي قيمت بليط هواپيما انجام و نتايج آن اعلام شود.

معاون هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري با تأکيد بر اينکه برخي ايرلاين‌ها بيش از  30 درصد مصوب، قيمت بليط هواپيما را افزايش داده‌اند، تصريح کرد: قيمت کنوني بليط هواپيما بالاست و قطعاً کاهش خواهد يافت. برنامه سازمان هواپيمايي کشوري اين بوده که در همان حد 30 درصد ارديبهشت ماه قيمت‌ها افزايش يابد اما برخي شرکت‌هاي هواپيمايي از اين قيمت ها فراتر رفته و بليط را با قيمت بسيار بالاتر به فروش رسانده‌اند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar