تسنيم/ اطلاعات دريافتي از بازار بيانگر آن است که ارزش معاملات بازار متشکل ارز ايران (شامل سه ارز دلار، يورو و درهم) از شنبه ۱۷ آبان تا ظهر ۱۹ آبان روند صعودي داشته و به بيش از ۱۴ ميليون دلار رسيده است.

يکي از سياست‌هاي بانک مرکزي براي مديريت نوسانات ارزي افزايش عرضه ارز و برداشتن سقف خريد صرافي‌ها در بازار متشکل ارزي بوده است.

طبق اعلام قبلي بانک مرکزي، از روز دوشنبه 21 مهرماه روزانه 50 ميليون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اينکه سقف خريد بانک‌ها و صرافي‌ها در بازار متشکل ارزي را به 500 هزار دلار افزايش داد.

اطلاعات دريافتي خبرنگار تسنيم بيانگر آن است که ارزش معاملات اسکناس ارز در بازار متشکل ارز ايران (شامل سه ارز دلار، يورو و درهم) از شنبه 17 آبان تا ظهر 19 آبان روند صعودي داشته و به بيش از 14 ميليون دلار رسيده است.

گفتني است، تعداد اعضاي بازار متشکل ارز ايران(کارگزاران بازار) به 300 صرافي رسيده و روند استقبال صرافان براي عضويت فزاينده و مثبت است. در حال حاضر کارگزاران بازار متشکل ارزي عبارت‌اند از 16 بانک، 18  صرافي بانکي(اعم از دولتي و خصوصي) و حدود 270 صرافي غير بانکي.

به گفته مديريت ارتباطات بازار متشکل ارز ايران، بزودي نرخ‌هاي اين بازار  اعلام عمومي خواهد شد و طي روزهاي آتي نرخ ارزهاي معاملاتي در بازار متشکل ارز ايران به عنوان تنها مرجع رسمي تعيين نرخ عمده اسکناس(نقدي) ارز،  از طريق سايت بازار به آدرس: www.ice.ir و شبکه هاي اجتماعي رسمي اين بازار منتشر خواهد شد. لذا مخاطبان مي‌توانند با جست و جوي نام کاربري iceiran در تلگرام و icemarket.ir در اينستاگرام به جمع مخاطبان بازار متشکل ارز ايران پيوسته و از نرخ‌ها و اخبار اين بازار آگاهي يابند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar