ايلنا/ معاون سازمان برنامه و بودجه درباره اصلاح ساختار بودجه عنوان کرد: اصلاح ساختاري بودجه بايد به اقتضاي زمان و به آرامي انجام شود، بخشي از آن در بودجه سال ۹۸ اعمال شد و امسال نيز بخشي ديگر با همکاري مجلس گنجانده مي‌شود.

سيد حميد پورمحمدي، در حاشيه مراسم امضاي تفاهم‌نامه بازسازي اتوبوس‌هاي فرسوده ناوگان اتوبوس‌راني شهري، درباره لايحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: تنظيملايحه بودجه سال آينده به صورت شبانه‌روزي در حال انجام بوده و تدوين تبصره‌هاي بودجه به پايان رسيده است.
وي افزود: هفته گذشته به درخواست مجلس شوراي اسلامي، بودجه شرکت‌هاي دولتي يک ماه زودتر از موعد مقرر قانوني ارائه شد تا فرصت داشته باشند از طريق کميسيون بودجه و ديوان محاسبات به انجام بررسي‌هاي لازم بپردازند.
معاون اقتصادي سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان‌کرد: بودجه عمومي و کل کشور نيز در حال آماده‌سازي است و احتمال مي‌رود ۱۳ و ۱۴ آذرماه به مجلس شوراي اسلامي تقديم شود.
پورمحمدي تاکيد کرد: لايحه بودجه فارغ از تحولات پيراموني تنظيم مي‌شود تا کشور دچار تلاطم نشود.

وي بيان‌داشت: در بودجه امسال نيز تاکنون تعهدات کارمندان، معلمان و بازنشستگان، پرداخت يارانه‌هاي نقدي و بازپرداخت اصل و سود اوراق مالي به صورت منظم انجام شده است.

معاون امور اقتصادي سازمان برنامه و بودجه تصريح‌کرد: آنچه در بودجه سال ۱۴۰۰ مهم است، ثبات بودجه بوده تا بازارها به اتکاي آن آرامش داشته باشند.

وي ادامه‌داد: قصد نداريم بودجه سال آينده منبسط شود و مهم اين است که بخشي از اصلاحات ساختاري که زمينه آن وجود دارد، اعمال شود، همچنين به منابع جديد توجه خواهيم کرد و شفافيت بودجه را افزايش خواهيم داد.

تصويب اصلاحات ساختاري بودجه
پورمحمدي درباره تصويب اصلاحات ساختاري بودجه ۱۴۰۰ در مجلس، گفت: پيش از اين با محوريت سازمان برنامه و بودجه و همکاري دستگاه‌ها و نهادهاي علمي و پژوهشي، اصلاحات ساختاري بودجه تدوين شد و در اختيار شوراي هماهنگي سران قوا قرار گرفت.
وي افزود: طبيعي است که تغيير بزرگ بايد به اقتضاي زمان و به آرامي انجام شود، بخشي از اين موارد در بودجه سال ۹۸ اعمال شد و امسال نيز با هماهنگي مجلس شوراي اسلامي اصلاحات در لايحه بودجه ۱۴۰۰ در حال انجام است.

پورمحمدي اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب و بخش‌هاي مختلف کشور بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه اذعان دارند و بايد اين اصلاحات به‌تدريج و با توجه به ملاحظات اجتماعي و شرايط زماني انجام شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar