ايرنا/ مدير امور ناشران شرکت سپرده‌گذاري مرکزي درباره واگذاري نماد «پالايش يکم» به سهامداران گفت: تخصيص واحدهاي صندوق پالايشي يکم به دارندگان با کد سهامداري، هفته گذشته انجام شده است.

«مريم شاه‌حسيني» امروز (سه‌شنبه) به آخرين وضعيت بازگشايي نماد صندوق پالايشي يکم در بورس اشاره کرد و افزود: تخصيص واحدهاي صندوق پالايشي يکم به دارندگان اعلامي هفته گذشته انجام شد؛ بنابراين از هفته جاري دارايي صندوق پالايشي يکم در درگاه يک‌پارچه ذي‌نفعان به آدرس ddn.csdiran.com (با پيش شرط سجامي بودن دارندگان) قابل مشاهده است.

وي افزود:‌ چنانچه کارگزار ناظر توسط کارگزاري منتخب تعيين شود، نماد اين صندوق در پرتفوي آنلاين نيز قابل مشاهده است.

شاه‌حسيني تاکيد کرد:‌ شرکت سپرده‌گذاري مرکزي مي‌توانست طي روزهاي مختلف و براساس طبقه‌بندي‌هاي موجود اقدام‌هاي لازم را در اين زمينه انجام دهد، اما به دليل جلوگيري از اجحاف در حقوق افرادي که مالکيت اين دارايي را بر عهده دارند، به شکل يکپارچه در روز چهارشنبه اين موضوع را عملياتي مي سازد.

مدير امور ناشران شرکت سپرده گذاري مرکزي درباره تعداد سرمايه‌گذاران نيز بيان کرد: تخصيص واحدي‌هاي صندوق پالايشي يکم به ۳.۵ ميليون نفر داراي کد فعال سهامداري صورت گرفت و در خصوص  ۲۰۰ هزار نفر از سرمايه‌گذاران که کد سهامداري فعال ندارند نيز تخصيص صورت نگرفته است.

وي خاطرنشان کرد: افراد فاقد کد سهامداري يا داراي کد سهامداري غير فعال بايد در گام نخست اقدامات لازم در خصوص سجامي شدن را انجام دهند و در ادامه پس از طي مراحل لازم کد سهامداري دريافت کرده و به صندوق مربوطه جهت تخصيص دارايي اعلام کنند.

براساس آخرين پيگيري‌هاي خبرنگار ايرنا از زمان آغاز معاملات صندوق پالايشي يکم، اعلام شده است که با توجه به فراهم شدن زيرساخت‌هاي معاملات هنوز مدير اين صندوق درخواستي براي آغاز معاملات به شرکت بورس ارائه نداده است.

به گزارش ايرنا؛ بعد از عرضه سهام بانکي‌ها و بيمه‌اي‌ها در ارديبهشت ماه و در قالب صندوق‌هاي قابل معامله دولتي (ETF)،  دومين مرحله از عرضه اين صندوق‌ با سهام پالايشي‌ها در نخستين روزهاي شهريورماه انجام و تعداد قابل توجهي از افراد در اين پذيره‌نويسي مشارکت کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar