مهر/ در حالي که عنوان مي شود انجمن کارخانجات قند و شکر قيمت شکر را براي مصرف کننده ٨٧٠٠ تومان اعلام کرده يک منبع آگاه اين نرخ را قطعي ندانست و از احتمال تغيير آن خبر داد.

يک منبع آگاه در اين باره گفت: فردا چهارشنبه ٢١ آبانماه در جلسه‌اي با حضور عباس قبادي، دبير ستاد تنظيم بازار در اين زمينه تصميم گيري نهايي انجام مي‌شود و احتمال تغيير قيمت وجود دارد.

در بخشي از نامه انجمن صنفي کارخانه‌هاي قند و شکر خطاب به شرکت‌هاي قند که امروز منتشر شده آمده است:
 
به موجب بند ۱ از دستور چهارم ابلاغيه صدرالاشاره مقرر گرديده که ۳۰ درصد توليد کارخانه‌ها بر اساس نرخ‌هاي مصوب نود و چهارمين جلسه کارگروه تنظيم بازار در بسته بندي‌هاي يک کيلويي (با قيمت مصرف کننده نهايي ۸۷ هزار ريال) طبق برنامه‌ريزي معاونت بازرگاني داخلي وزارت صمت و با معرفي شرکت بازرگاني دولتي ايران و حواله‌هاي صادره از سوي انجمن توزيع گردد به نحوي که شکر بسته بندي فوق صرفاً در زنجيره توزيع مصرف خانوار عرضه شود.
٧٠ درصد بقيه نيز با قيمت ۷,۳۰۰ تومان به صنوف و صنايع عرضه شود. در عين حال، ۵۰۰ تومان از اين مبلغ به دولت تعلق داشته و نرخ قابل ثبت و عمل براي کارخانه‌ها به ازاي هر کيلوگرم ۶,۸۰۰ تومان خواهد بود.

کارخانه‌هايي که فاقد تجهيزات بسته بندي شکر مصرفي خانوار هستند، بايد شکر را با قيمت ۶۳۰۰ بابت عرضه شکر بسته بندي خانوار (به افراد حقيقي و حقوقي معرفي شده از سوي شرکت بازرگاني دولتي و يا داراي حواله) ارائه کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar