ايسنا/ ارزش حجم معاملات صورت گرفته در بازار متشکل ارزي طي هفته جاري به ۱۶ ميليون دلار رسيد. 

بانک مرکزي در پي تشديد نوسان‌ها در بازار ارز براي کنترل نوسانات از ۲۱ مهرماه سال جاري اقدام به عرضه روزانه ۵۰ ميليون دلار اسکناس به بازار متشکل ارزي و افزايش سقف خريد کارگزاران اين بازار به ۵۰۰ هزار دلار کرد. 
طبق آنچه اعلام شده، ارزش حجم معاملات اسکناس اين بازار (دلار، يورو و درهم)، طي هفته جاري از روز شنبه تا ظهر امروز (سه‌شنبه) به ۱۶ ميليون دلار رسيده و تعداد اعضاي اين بازار (شامل بانک‌ها، صرافي‌هاي بانکي و غيربانکي) به ۳۰۰ کارگزار رسيده‌ که روند افزايش کارگزاران اين بازار بيانگر استقبال صرافان و بانک‌ها از عملکرد اين نهاد ارزي است.
با اين حساب، اکنون کارگزاران بازار متشکل ارز ايران شامل ۱۶ بانک، ۱۸ صرافي بانکي (اعم از دولتي و خصوصي) و حدود ۲۷۰ صرافي غير بانکي مي‌شود. 
بازار متشکل ارز ايران در سال ۱۳۹۸ و با هدف ايجاد و توسعه بازار شفاف، منصفانه، رقابتي و کاراي ارزهاي خارجي و انسجام بخشي به آن شروع به فعاليت کرده که همواره فعاليت و عملکرد اين بازار با حمايت‌ها و انتقادهاي متنوعي همراه بوده است که يکي از دلايل آن را مي‌توان مبهم بودن نحوه عملکرد اين بازار براي عموم مردم دانست. 
به همين منظور، طبق اعلام مديريت ارتباطات بازار متشکل ارز ايران، اين بازار قصد دارد تا در راستاي ايجاد شفافيت و ثبات بخشي به بازار اسکناس ارز،‌ به عنوان تنها مرجع رسمي تعيين نرخ عمده اسکناس ارز، به‌زودي نرخ هاي خود را به‌ صورت عمومي اعلام کند.

بنابراين مخاطبان مي‌توانند از طريق سايت www.ice.ir  يا با جست و جوي نام کاربري iceiran در تلگرام و icemarket.ir در اينستاگرام به جمع مخاطبان بازار متشکل ارز ايران پيوسته و از نرخ‌ها و اخبار اين بازار آگاه شوند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar