تسنیم/ رئیس اتاق اصناف تهران درباره فعالیت بازار تهران در تعطیلات کرونایی گفت: طبق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، بازار بزرگ تهران نیز مانند دیگر صنوف تا دو هفته تعطیل است.

قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه در دو هفته آینده تنها 30 درصد از اصناف اجازه فعالیت دارند افزود: محدودیت‌های کرونایی شامل گروه شغلی یک نظیر نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، خواربارفروشی‌ها، تعمیرگاه‌ها و لوازم یدکی فروش‌ها (خانگی و خودرو)، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه‌ها و چاپخانه‌ها نمی‌شود.
وی گفت: فعالیت گروه شغلی یک نباید هیچ تداخلی با گروه‌های دو، سه و چهار داشته باشد یعنی هر واحد صنفی مطابق با رسته شغلی در پروانه کسب باید کالا عرضه کند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم نمی‌توانند پوشاک یا ظروف به متقاضیان عرضه کنند.

ساعت فعالیت اصناف تا 20 شب اعلام شده است
نوده فراهانی با اشاره به محدودیت اعمال‌شده در ساعت تردد مردم ادامه داد: همه واحد‌های صنفی گروه یک نیز باید رأس ساعت 20 تعطیل شود چراکه محدودیت رفت‌وآمد در خیابان از ساعت 21 به بعد ممنوع است و اصناف شامل این ممنوعیت می‌شوند.
وی با بیان اینکه همه بازرسان اتاق اصناف، بهداشت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان صمت استان تهران و پلیس نظارت بر اماکن عمومی بر نحوه فعالیت اصناف نظارت دارند، اضافه کرد: فعالان اصناف متخلف که دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، بار اول تذکر و بار دوم اخطار دریافت می‌کنند و در صورت تکرار، صنف آن‌ها پلمب می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar