تسنيم/ وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: وقتي در کشوري ثروتمند و غني زندگي مي‌کنيم نبايد سرمايه‌هاي کشور بيهوده مصرف شود و مردم در فقر و بي‌کاري زندگي کنند. مديران و مسئولان موظفند سرمايه را به راه‌هاي درست هدايت کنند. امروز در بازار محصولات به وفور يافت مي‌شوند هرچند که ما منکر گراني نيستيم.

 عليرضا رزم حسيني در بازديد از مجتمع فولاد مبارکه اظهار داشت: مردم اصفهان در تاريخ انقلاب اسلامي و دفاع مقدس افتخارات بسياري آفريدند. امروز نيز اصفهان به عنوان قطب صنعتي کشور، افتخار ايران محسوب مي‌شود.

وي افزود: يکي از توفيقات فولاد مبارکه، ثبات مديريتي اين مجموعه صنعتي بوده است. هر مجموعه‌اي که از اين موهبت برخوردار بوده عملکرد موفق و شايسته‌اي از خود به يادگار گذاشته است. فولاد مبارکه اصفهان پيشگام در توسعه دانش، فناوري و صنعت در کشور است و وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز از هيچ گونه اقدامي در جهت پيشبرد اهداف اين مجموعه و ديگر بخش‌هاي صنعتي کشور دريغ نخواهد کرد. به همين جهت وزارت صمت بيش از 100هزار ميليارد تومان پروژه را در بازار بورس و سرمايه معرفي کرده است.

وزير صنعت،معدن و تجارت با بيان اينکه نقدينگي کشور امروز به 30 ميليون و 400هزار ميليارد تومان رسيده است، گفت: پول‌ها و سرمايه‌هاي بي‌شماري در بازارهاي غيرکارآمد در حال چرخش است.

در اين زمان وظيفه دولت و سياست‌گذاران اين است که اين نقدينگي و سرگرداني مالي را به سمت برنامه‌ها و پروژه‌هاي توليدي پيش ببرد. بر همين اساس پروژه‌هايي تعريف کرده‌ايم که سرمايه‌گذاري‌هاي حساب شده در اين راه مي‌تواند به پيشبرد اهدافمان کمک کند و پروژه‌هاي فولاد مبارکه نيز با سرمايه‌اي بالغ بر 1 ميليارد دلار در زمره اين پروژه‌ها قرار دارد. سرمايه‌گذاري‌هاي برنامه‌ريزي شده در بخش صنعت، باعث رشد اقتصادي و کارآفريني در کشور مي‌شود.

وي ادامه داد: رفع بروکراسي اداري و حذف قوانين غيرمرتبط نيز از اولويت‌هاي جدي وزارت صنعت، معدن و تجارت است که به تسهيل امور در توليدات ملي کمک شاياني مي‌کند. وقتي در کشوري ثروتمند و غني زندگي مي‌کنيم نبايد سرمايه‌هاي کشور بيهوده مصرف شود و مردم در فقر و بي‌کاري زندگي کنند. مديران و مسئولان موظفند سرمايه را به راه‌هاي درست هدايت کنند.

رزم حسيني اضافه کرد: در کشور آمريکا رئيس جمهوري بي‌عقل بر مسند قدرت مي‌نشيند و نظم و قوانين جهاني را به هم مي‌ريزد و تحريم‌هاي ظالمانه‌اي را بر ملت ايران وارد مي‌کند، اما تا زماني که همگي يکدل باشيم و به کمک يکديگر بشتابيم، جمهوري اسلامي پابرجا مي‌ماند و مسير پيشرفت را طي مي‌کند. امروز در بازار محصولات به وفور يافت مي‌شوند هرچند که ما منکر گراني نيستيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar