تجارت نیوز/با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا در برخی نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت و باعث روند صعودی شاخص کل شد، همچنین شاخص هم‌وزن نیز در جریان معاملات امروز بیش از یک درصد رشد کرد.

روند نزولی شاخص کل در جریان معاملات هفته گذشته در حالی بود که قیمت‌های جهانی رشد زیادی کرده بودند و شاخص کل نیز به محدوده مقاومتی رسیده بود. اما پیش‌یینی می‌شود روند بازار سهام این هفته با تعادل عرضه و تقاضا و گرایشات مثبت همراه باشد.

پیمان حدادی و سلمان نصیرزاده از کارشناسان بازار سهام عقیده دارند به علت افزایش قیمت‌های جهانی و سیگنال‌های مثبت روند بورس این هفته متعادل و مثبت است.

بازار سهام امروز با افزایش تقاضا در نمادهای فولاد و فملی آغاز شد اما در ادامه روند معاملات، عرضه در برخی نمادها مانند گروه پالایشی و خودرویی بیشتر شد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای فملی، فولاد، کگل و کچاد بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار سهام داشتند و به نظر می‌رسد این صنایع در جریان معاملات این هفته روند خوبی داشته باشد.

برخی از کارشاسان پیش‌بینی می‌کنند روند صعودی بازار سهام از اواسط دی ماه شروع خواهد شد و تا رسیدن شاخص کل به سقف قبلی خود ادامه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar