تجارت نیوز/قیمت دلار دیروز نسبت به آخرین روز دی ماه افزایش ۸۰۰ تومانی داشت. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۲ بهمن چقدر بود؟

  
 قیمت دلار دیروز نسبت به آخرین روز دی ماه افزایش ۸۰۰ تومانی داشت. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۲ بهمن چقدر بود؟
در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: دیروز حدود ساعت سه بعد از ظهر دلار در محدوده ۲۲ هزار و ۸۵۰ تومان قرار داشت، رقمی که نشان دهنده افزایش ۸۵۰ تومانی نسبت به آخرین روز دی‌ماه بود.
در حالی که برخی از تحلیلگران فنی، رشد دو روز اخیر را به معنای خروج بازار از مسیر نزولی تعبیر می‌کردند، گروه دیگری باور داشتند، بازار همانطور که در حال پس دادن رشد ۷ ماه ابتدای سال است، افزایش روزهای اخیر را نیز پس خواهد داد.

از آرامش تا‌ سقوط سوم
زمانی که اعلام شد، کنگره آمریکا نتایج انتخابات این کشور را تا‌یید کرده است، موج جدیدی از فروش‌ها در بازار ارز و سکه به شکل هیجانی صورت گرفت. این موضوع موجب شد که ظرف ۴ روز کاری دلار بیش از ۳ هزار تومان کاهش قیمت را به ثبت برساند.
این سومین موج نزولی بود که بازار سکه و دلار در سال ۹۹ گرفتار آن شدند. موج اول، قبل از انتخابات آمریکا رخ داد، جایی که عده‌ای از فعالان تصور کردند ممکن است ترامپ برنده انتخابات آمریکا نباشد. در این موج، بازار از سقف تا‌ریخی ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب نشست و به زیر کانال ۳۰ هزار تومانی رفت. موج دوم ریزش دلار، پس از انتخابات آمریکا رخ داد، زمانی که عنوان شد برنده این رقابت نامزد دموکرات بوده است.

در واکنش به این اتفاق، اسکناس آمریکایی تا‌ محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان هم نزول کرد، ولی پس از آن وارد فاز اصلاح قیمت شد و مدت زیادی در کانال ۲۵ هزار تومان نوسان کرد. موج سوم ریزش دلار از زمانی آغاز شد که احتمال تا‌یید نتایج انتخابات آمریکا در کنگره این کشور زیاد شد؛ نتیجه موج سوم ریزش افت ۵/ ۱۳ درصدی برای دلار بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar