تسنيم/ يک توليدکننده سيمان با بيان اينکه قيمت سيمان پاکتي در بازار به تني ۸۰۰ هزار تومان ( هر پاکت ۵۰ کيلويي ۴۰ هزار تومان ) رسيده است، افزود: در اين شرايط کارخانجات مجبورند سيمان را حدوداً هر تن ۳۳۷ هزار تومان بفروشند.

ابراهيم غلام زاده با اشاره به اينکه در حال حاضر عمده صنايع و بخصوص صنعت سيمان در دوران بدي به سر مي برند، اظهار داشت: به نظر مي رسد وزير صمت وقت پرداختن به مشکلات صنعت و توليد ندارد و فعلاً تا پايان دولت مشغول عزل و نصب خواهد بود.

وي با بيان اينکه قيمت سيمان پاکتي در بازار به تني 800 هزار تومان ( هر پاکت 50 کيلويي 40 هزار تومان ) رسيده است ، افزود: در اين شرايط کارخانجات مجبورند سيمان را حدوداً هر تن 337 هزار تومان بفروشند .

به گفته اين توليد کننده سيمان، کارخانجات براي تامين قطعات به دليل تحريم، و به دليل قطع گاز و برق و تأمين مازوت مشکل دارند. علاوه بر اين هزينه حمل و نقل مواد اوليه  و هزينه خريد قطعات چند برابر شده است اما مجبورند سيمان را ارزان بفروشند و سود بازار نامتوازن فعلي فقط به جيب واسطه و دلال مي رود. 

غلام زاده تصريح کرد: سالها سازمان حمايت اعلام مي کرد بعلت عرضه زياد و تقاضاي کم، قيمت سيمان امکان افزايش ندارد، ‌اما امروز که عرضه کمتر از تقاضا شده چرا اجازه افزايش قيمت سيمان نمي دهند؟ 

وي با اشاره به اينکه هر تن سيمان پاکتي در بازار بين 600 تا 800 هزار تومان بفروش مي رسد، گفت: منطقي است که دولت با افزايش قيمت سيمان به 500 هزار تومان موافقت کند.

اين توليد کننده سيمان اضافه کرد: اگر دولت با اصلاح قيمت سيمان و افزايش قيمت به حداقل هر تن 500 هزار تومان ( هر پاکت 25 هزار تومان ) موافقت نکند، در آينده نه چندان دور بسياري از کارخانجات به مشکل برخورده و توليد سيمان کشور حتي به نصف کاهش خواهد رسيد، در نتيجه  قيمت سيمان چند برابر گران خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar