ايسنا/ رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از طرح تشديد نظارت بر بازار شب عيد از دهم بهمن ماه خبر داد و گفت که با قطع نهاده مرغداران متخلف، روند عرضه تخم مرغ عادي شده و قيمت اين محصول کاهش پيدا کرده است.

يدالله صادقي، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران درباره جلسه امروز ستاد تنظيم بازار استان تهران گفت: در جلسات قبلي مقرر شد نهاده توليد کنندگان تخم مرغي که محصول خود را تحويل شرکت پشتيباني امور دام نمي‌دهند، قطع شود. چراکه از ۲۶۰ تن تخم مرغي که توليد مي‌شد، فقط ۷۰ تن را تحويل مي‌دادند و بقيه آن را به صورت خارج از شبکه عرضه مي‌کردند.
بنابراين به گفته وي با اجراي اين مصوبه طي هفته گذشته، اکنون روزانه ۲۵۰ تن تخم مرغ تحويل شرکت پشتيباني امور دام مي‌شود که باعث شده قيمت تخم مرغ کاهش پيدا کند. در حال حاضر قيمت‌ها در حال بازگشت و کاهش و رسيدن به قيمت مصوب است.

قيمت انواع تخم مرغ بسته بندي اعلام مي‌شود
رئيس سازمان صمت استان تهران در ادامه از تشکيل يک کميته کارشناسي براي تعيين قيمت انواع تخم مرغ بسته بندي و فله خبر داد و گفت: تعيين قيمت تخم مرغ بسته بندي و ابهام در قيمت باعث شده بود تا شرکت‌هاي بسته بندي سوءاستفاده کنند، مثلا تخم مرغ ۲۰ عددي را ۴۰ هزار تومان عرضه مي‌کردند که اين ابهام با قيمت گذاري براي تخم مرغ‌هاي بسته بندي شده برطرف مي‌شود.
ستاد تنظيم بازار اخيرا براي سومين بار در سال جاري قيمت تخم مرغ را افزايش داد و بر اين اساس نرخ مصوب هرکيلو تخم مرغ در مغازه‌ها براي مصرف کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و قيمت هر شانه تخم مرغ (بدون بسته بندي‌هاي مختلف) هم ۳۲ هزار تومان تعيين شده است. اما در هفته‌هاي اخير قيمت هرشانه تخم مرغ در خرده فروشي هاي سطح شهر تهران به ۵۰ هزار تومان هم رسيده بود.  

تشکيل کارگروهي براي رسيدگي به تخلفات فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي
وي افزود: به طور کلي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با شرکت‌هاي بسته بندي تباني مي‌کنند که قيمت‌ها را بيش از آنچه بايد فروخته شود قيمت گذاري ‌کنند و به مردم اجحاف مي‌شود. بنابراين قرار شد تا کارگروهي متشکل از اصناف، صنعت و معدن و استانداري روي چند مورد از نمونه‌ها تمرکز کنند تا علت اين اختلاف قيمت را پيدا کنند.
همچنين به گفته اين مقام مسئول طرح تشديد نظارت بر بازار شب عيد،  برخلاف سال‌هاي گذشته که از ۱۵ اسفند شروع مي‌شد، امسال از ۱۰ بهمن ماه شروع مي‌شود تا با پايش و کنترل بازار، در آغاز سال جديد با افزايش قيمت روبرو نشويم. در اين طرح که تا پايان فروردين ۱۴۰۰ ادامه دارد، با همکاري سازمان حمايت به صورت روزانه يک تيم بازرسي در سطح بازار بر قيمت‌ها نظارت و با متخلفان برخورد خواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar