خبرگزاري دانشجو/ با وجود اينکه بازار توليد از برخي کالاهاي پر مصرف مثل روغن نباتي اشباع است اما مصرف کنندگان و مشتريان خانگي، براي تهيه اين کالا بايد از هفت خوان رستم عبور کنند. 

طي روز‌هاي اخير تصاوير و فيلم‌هاي متعددي از تشکيل صف‌هاي طولاني مردم براي تهيه ارزاق پر مصرف مثل روغن نباتي، روغن مايع و مرغ و ساير اجناس مصرفي در رسانه‌هاي مختلف منتشر شده است.

صف‌هاي طولاني و پر ازدحامي که در برخي از موارد به هتک حرمت شهروندان و درگيري آن‌ها با يکديگر منتهي مي‌شود و متاسفانه ارسال اين صحنه‌ها و تصاوير دردناک و ناراحت کننده به مجريان شبکه‌هاي معاند ماهواره‌اي توسط برخي از وطن فروشان که نقش عروسک خيمه شب بازي را دارند، دستاويز اين شبکه‌هاي پر حاشيه شده است.

مشکلات مردم با مديريت پشت ميزي حل نمي‌شود
آنقدر که برخي از مسئولان از مردم و زندگي عادي مثل مردم فاصله گرفته‌اند، از وجود کوچکترين مشکلات آن‌ها هم بي‌خبر مانده‌اند و البته اين هم بهانه‌اي است براي جلوه دادن بي‌اطلاع بودن از مسائلي که زندگي مردم را دچار چالش کرده است.

طي روزهاي گذشته شخص رئيس جمهور در يکي از سخنرانيهاي خود وجود و تشکيل صف‌هاي طولاني مردم در تهيه ارزاق مورد نياز را رد کرده و گفته بود "در دولت يازدهم و دوازدهم شايد زندگي مردم به دليل وجود تحريم‌ها و جنگ اقتصادي که عليه کشور ما رخ داده بود سخت شده باشد اما کمبود کالا نداشتيم.

روحاني همچنين گفته بود که مردم هر جايي که براي خريد کالاهاي مختلف مراجعه کردند، کالاي مورد نياز خود را خريداري کردند و صفي براي عرضه کالاها و مواد غذايي ميان مردم تشکيل نشده است.

از خرده فروشان يک قيمت را مي‌شنوي و در مقايسه با قيمت درج شده روي کالا اختلاف بيش از ۲ تا ۳ برابري قيمت را مشاهده مي‌کنيد.
وجود صف‌هاي طويل مردمي از صف کپسول گاز و آب آشاميدني و سبد کالاهايي چپن مرغ، تخم‌مرغ، گوشت قرمز يخ‌زده برزيلي گرفته تا روغن نباتي و روغن مايع در برخي از شهرهاي سطح کشور به چشم مي‌خورد و از همه ساده‌تر در همين تهران که همه مسئولان از وفور هر گونه خوراکي و موادغذايي سخن مي‌گويند، گواه نابساماني بازار توليد و آشفتگي بازار عرضه و فروش همان کالا است.

در ادامه اين گزارش فيلمي شامل تصاويري از احتکار روغن نباتي در انبارهاي مواد غذايي خيابان صاحب جمع واقع در محله مولوي را مشاهده مي‌کنيد.

از خرده فروشان يک قيمت را مي‌شنوي و در مقايسه با قيمت درج شده روي کالا اختلاف بيش از ۲ تا ۳ برابري قيمت را مشاهده مي‌کنيد.

هفت خوان رستم مردم براي خريد روغن نباتي!
همه اين بي‌نظمي‌ها به صورت مکرر در سطح شهرها به چشم مي‌خورد و بازار عرضه و فروش مواد غذايي در نبود مسئولان مربوطه و نظارت راهبردي آن‌ها همچنان بي‌سر و سامان و با قيمتهاي بسيار بالا جولان مي‌دهد.

با سرکشي خبرنگار خبرگزاري دانشجو به برخي از مغازه‌هاي عرضه کننده خرده فروش مواد غذايي و ارائه گزارش گران‌فروشي اغلب فروشندگان مواد غذايي و به ويژه روغن نباتي به سازمان تعزيرات حکومتي و اتاق اصناف کشور با برخي از فروشندگان متخلف فروشگاه‌هاي موادغذايي بر اساس قانون برخورد شد.

در ادامه بازديدهاي فوق که در روز جمعه بيست و دوم اسفند ماه سال جاري انجام شده است، يکي از بزرگترين احتکار کنندگان روغن نباتي در محدوده خيابان صاحب جمع شناسايي و بخشي از روغن نباتي کشف شده به دستور مقام قضايي و البته به نرخ دولتي و درج شده روي کالا ميان مردم عادي توزيع شد.

با وجود اينکه بازار توليد از برخي کالاهاي پر مصرف مثل روغن نباتي اشباع است اما مصرف کنندگان و مشتريان خانگي، براي تهيه اين کالا بايد از هفت خوان رستم عبور کنند.

اغلب مغازه داران خيابان صاحب جمع کالايي مثل روغن نباتي را موجود دارند اما قيمتي که به مشتري اعلام مي‌کنند، با قيمت درج شده روي کالا اختلاف بيش از ۳ برابري دارد.

رد پاي دلالان و مديران فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي در آشفتگي بازار موادغذايي!
وجود روغن نباتي در انبار مواد غذايي خيابان صاحب جمع در حالي است که در همه فروشگاه‌هاي سراسر پايتخت اثري از اين کالاي گرانقيمت نيست.

با مراجعه به انبار مواد غذايي برخي از خرده فروشان خيابان صاحب جمع ردپاي دلالي برخي از فروشگاه‌هاي شهر تهران قابل مشاهده است.

خرده فروشان خيابان صاحب جمع عدم رسيدگي به توزيع نامناسب توليد کننده‌ها و دست درازي دلالان در بازار مواد غذايي توسط آن‌ها را علت اصلي بالا بودن قيمت کالايي مثل روغن نباتي مي‌دانند و مي‌گويند کالاي فوق را با قيمت دو برابر ارزش روي کالا از دلال خريداري مي‌کنند و مجبور هستند که با قيمت بالاتر آن‌ را به فروش برسانند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar