تجارت نيوز/ دو روز است که معاملات بازار سهام رنگ و بوي حرکت به سمت تعادل گرفته است. اما سوال اينجاست که آيا اين روند صعودي در چند روز باقيمانده سال هم ادامه‌ دارد و اين صعود، مقدمه تعادل بورس در سال ۱۴۰۰ است؟

انتظار مي‌رفت بازار سهام قبل از اسفندماه متعادل شود و در اين ماه روندي صعودي را تجربه کند اما اين اتفاق نيفتاد و روند فرسايشي بورس تا اين هفته ادامه يافت. اما از ابتداي هفته جاري شرايط بورس بهتر شده است.

باقر خادمي، کارشناس بازار سهام در گفتگو با تجارت‌نيوز در رابطه با بورس اين هفته گفت: به نظرم بورس کم کم دارد به سمت تعادل حرکت مي‌کند و نکته خوب معاملات اين دو روز اين است که فشار فروش‌ کم شده است.

اين کارشناس در ادامه گفت: فارغ از اينکه بازار مثبت است يا منفي، بورس نياز به حجم خوردن دارد و به نظرم، ۸۰ تا ۹۰ درصد سهم‌هاي بازار تا آخر هفته متعادل مي‌شود و صف فروش آنها جمع مي‌شود.

اين کارشناس، بازار فردا را ادامه معاملات امروز دانست و گفت : بورس به سمت تعادل حرکت مي‌کند و شرايط بورس در روزهاي باقيمانده سال مثبت است.

ارزش معاملات امروز ۱۲۸۰۰ ميليارد تومان همراه با معاملات اوراق دولت بود و حجم معاملات امروز بازار سهام ۱٫۵۸۰ ميليارد سهم بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar