ايرنا/ وزير راه و شهرسازي گفت: همه مالکان از فردا اطلاعات مربوط به واحد مسکوني خود را بايد در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند تا يکبار ديگر وضعيت خانه‌هاي خالي مشخص شود.

«محمد اسلامي» روز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيت دولت در جمع خبرنگاران درباره سامانه املاک و اسناد افزود: اين سامانه، محل اسکان را ثبت و ضبط مي‌کند تا از اقداماتي که موجب برهم زدن تعادل بخش مسکن مي شود جلوگيري کند.

وي گفت: از ابتداي دولت هدف اين بود که مسکن را از کالاي سرمايه اي خارج کنيم و به عنوان کالاي مصرفي قلمداد شود تا پول هاي سرگردان از بازار مسکن خارج شود.

وزير راه و شهرسازي اضافه کرد: پول هاي سرگردان تلاطم ايجاد کرده است و اين قانون (ثبت تعداد املاک) بازدارندگي خوبي براي ورود سرمايه سرگردان به بخش مسکن دارد.

وي گفت: از ۱۹ فروردين مالکان بايد ملک خود را در سامانه ثبت کنند.  اکنون يک ميليون و ۳۰۰ هزار واحد خالي شناسايي و معرفي شده است و با اين ثبت نام جديد اعتبار سنجي صورت مي گيرد که کمک مي‌کند به تطبيق ليستي که به سازمان امور مالياتي فرستاده شده است.


وضعيت سفر به ترکيه
وزير راه و شهرسازي گفت: تورهاي گردشگري به ترکيه متوقف، اما پروازها برقرار است،  چون پروازها به ترکيه بر اساس تبادلات تجاري و رفت وآمد براي کسب وکارها صورت مي‌گيرد و نقطه اتصالي است به باقي کشورها و از ابتدا ممنوعيتي درباره انجام پروازها نبود بلکه موضوع کنترل مسائل بهداشتي بود.

وي از تشديد کنترل ها و افرايش ظرفيت بهداشت مرزي که هلال احمر هم به آن اضافه شده است خبر داد و گفت: از گذشته هم مقرر بود که وزارت بهداشت آزمايشگاه‌هاي معتمد در کشورهاي هدف را تعيين کنند تا مسافران گواهي تست پي. سي. آر را صرفا از اين آزمايشگاه‌ها دريافت کنند تا امکان اعتبار سنجي مسافران وجود داشته باشد.

وي گفت: ظرفيت اخذ تست در پايانه ها و فرودگاه‌ها بايد متناسب باجمعيت باشند و ما مکلف به اجراي مصوبات ستاد هستيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar