ايسنا/دوج کوين نتوانست مقاومت ۰.۵ دلاري خود را حفظ کند.

 پس از آن که اشاره نکردن به دوج کوين  در يک برنامه توسط ايلان ماسک باعث ريزش شديد اين رمزارز شد، بنيان گذار اسپيس ايکس و تسلا که از بزرگ ترين پشتيبانان دوج کوين محسوب مي شود در توييتي نوشت: در سه ماهه نخست سال آينده يک فضاپيما به نام دوج-۱ توسط اسپيس ايکس به فضا پرتاب خواهد شد که پرداخت هزينه هاي آن با استفاده از دوج کوين امکان پذير است. جزييات اين برنامه در آينده مشخص مي شود.  

اقبال کسب و کارها به ارزهاي ديجيتالي کماکان رو به گسترش است. نتايج يک نظرسنجي صورت گرفته توسط مسترکارد نشان مي دهد که ۴۰ درصد مشتريان اين شرکت مايل هستند تا در کسب و کارهاي خود از ظرفيت ارزهاي ديجيتالي بهره ببرند. اين ميزان به ويژه در بين مديران جوان تر قابل توجه بوده و ۷۷ درصد آن ها در خصوص استفاده از ارزهاي ديجيتالي در کسب و کار خود ابراز تمايل کرده اند.  

هرچند که ارزهاي ديجيتالي کماکان در حال ثبت رکوردهاي جديدي هستند اما اندرو بيلي- رييس بانک مرکزي انگليس که يکي از منتقدان سرسخت آن ها نيز محسوب مي شود کماکان معتقد است که رمزارزها داراي هيچ ارزش ذاتي نيستند. بيلي با بيان اينکه سقوط آزاد قيمت رمزارزها کاملا محتمل است گفت: توصيه من به سرمايه گذاران اين است که اگر مي خواهند جايي سرمايه گذاري کنند که شايد تمام سرمايه شان نابود شود سراغ رمزارزها بروند.

مجموع ارزش بازار جهاني ارزهاي ديجيتالي در حال حاضر ۲۴۳۰ ميليارد دلار برآورد مي‌شود که اين رقم نسبت به روز قبل ۰.۲ درصد بيشتر شده است. در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهاي ديجيتالي در اختيار بيت کوين و ۱۸ درصد در اختيار اتريوم است. بيت‌کوين ۱۲ سال پيش توسط گروه گمنامي از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چين ايجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اوليه آن شکل گرفت.  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar