میزان/سخنگوی صنعت برق گفت: روز گذشته میزان مصرف برق به ۴۹ هزار و ۷۰۰ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه ۶ هزار مگاوات بیشتر و معادل مصرف ۶ استان بر مصرف شبکه اضافه شده است.

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به افزایش مصرف برق در کشور اظهار کرد: روز گذشته میزان مصرف برق به ۴۹ هزار و ۷۰۰ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه ۶ هزار مگاوات بیشتر و معادل مصرف ۶ استان بر مصرف اضافه شده است.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: با توجه به محدودیت برای تأمین برق و کاهش ظرفیت برقابی‌ها تقاضا از مشترکان تقاضا داریم برای مدیریت مصرف اقدام کنند.
وی افزود: بر اساس آمار‌های جهانی، میزان مصرف برق مراکز استخراج ارز دیجیتال کشور بین ۱۰ تا ۱۵ درصد معادل ۱۵۰۰ مگاوات است و از این میزان ۲۰۰ مگاوات آن شامل مراکز مجوز دار است.
به گفته وی، نزدیک به ۳۵۰ مگاوات برق در مراکز غیرمجاز شناسایی‌شده است و پیش‌بینی می‌شود بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ مگاوات دیگر به صورت غیر مجاز در این بخش مصرف می‌شود.
رجبی مشهدی بابیان اینکه افزایش تولیدات صنعتی در کنار استفاده زودرس از چاه‌های کشاورزی میزان استفاده از برق را افزایش داده است، عنوان کرد: مراکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال بزرگ‌ترین تهدید برای شبکه برق است که در حال شناسایی و برخورد با این واحد‌های غیرمجاز خواهیم کرد.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: دستگاه‌های باراندمان پایین به شبکه خانگی رسیده است و بعضاً به دلیل عدم آگاهی از سوددهی آن، مشترکان را با هزینه فراوان مواجه می‌کند.

وی افزود: در صورت استفاده از تعرفه خانگی برای استخراج ارز دیجیتال، متخلفان با جریمه‌های نقدی و معرفی به دستگاه‌های قضایی مواجه خواهند شد.

رجبی مشهدی بیان کرد: با توجه به افزایش دما و پیش‌بینی رسیدن مصرف به ۵۲ هزار مگاوات فشار مضاعفی به نیروگاه برق تحمیل می‌شود که از مشترکان درخواست می‌شود کولر‌های گازی خود را به روی ۲۶ درجه و از کولر‌های آبی در دور کُند استفاده کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar