تجارت نیوز/ صف روغن مایع و جامد جمع شد. رئیس انجمن صنایع روغن نباتی با اعلام این خبر گفت: هیچ گزارشی درباره کمبود روغن به ما نرسیده است و در حال حاضر بر اساس میزان تقاضای موجود در بازار روغن تولید می‌شود.

در حالی برخی از کاربران نوشته‌اند روغن جامد در فروشگاه‌ها نیست اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که صف در خرید روغن تمام شده است.

رئیس انجمن صنایع روغن نباتی به تجارت‌نیوز گفت: مشکلی در تولید روغن نیمه جامد و مایع وجود ندارد و در حال حاضر کارخانه‌ها با تمام ظرفیت در حال فعالیت هستند و مشکلی هم در روند توزیع روغن تولید وجود ندارد.

ابوالحسن خلیلی توضیح داد: موج تقاضای روغن که ناشی از نگرانی برای کمبود این کالا بود، متعادل شده و صف روغن جمع شده است. همچنین روغن جامد در انبار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی به حد کافی وجود دارد.

او همچنین درباره وضعیت تخصیص ارز واردات روغن توضیح داد: تا انتهای دولت روحانی ارز ۴۲۰۰ تومانی به روغن تخصیص می‌یابد و چنانچه قرار باشد در دولت آینده ارز ۴۲۰۰ تومانی روغن حذف شود، اعتراضی به این موضوع نداریم چرا که ارز چند نرخی فسادآور است اما باید تمهیداتی انجام شود تا قدرت خرید مردم آسیب بیشتری نبیند؛ چرا که روغن در سبد خانوار اقشار آسیب‌پذیر نقش اساسی ایفا می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar