نماد آخرین خبر

درخواست تولیدکنندگان سیمان برای افزایش قیمت‌ها

منبع
تسنيم
بروزرسانی
درخواست تولیدکنندگان سیمان برای افزایش قیمت‌ها

تسنيم/ يک توليدکننده سيمان با اعلام اينکه قطع گاز و برق، کارخانجات سيمان را با کاهش قابل توجه توليد روبه رو ساخته است، گفت: در صورت ادامه اين روند ضمن تعطيلي کارخانجات عرضه وتقاضاي سيمان در بازار مختل خواهد شد.

ابراهيم غلام زاده با اشاره به اينکه صنعت سيمان با افزايش هزينه هاي توليد مواجه است، گفت: در سالهاي 93 تا 98 اکثر کارخانجات با زيان انباشته مواجه بوده و نتوانسته اند اين صنعت را نوسازي کنند به نحوي که توان توليد سيمان کشور کاهش يافته است .

وي افزود: از طرفي قطع گاز در زمستان و قطعي برق در تابستان باعث شده که  کارخانجات حدود سي درصد توليد خود را کاهش دهند و اين کمبود عرضه باعث بهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا مي شود .

اين توليدکننده سيمان تصريح کرد: بايد قيمت سيمان واقعي شود تا سرمايه گذاري توجيه پذير در اين صنعت صورت پذيرد .

غلام زاده به اشاره به اينکه نوسازي در صنعت سيمان کشور نيازمند واقعي شدن قيمت سيمان است، گفت: قيمت  جهاني سيمان فله تني يک و نيم ميليون تومان ( حدود 60 دلار ) است و در ايران نيز بايد قيمت سيمان هفتاد هشتاد درصد قيمت جهاني باشد که حدود تني يک ميليون تا يک ميليون و دويست هزار تومان مي شود.

وي اضافه کرد: اگر مصوبه مجلس که ساخت سالي يک ميليون مسکن هست اجرايي شود ، با توجه به اينکه براي ساخت هر واحد حداقل  100 تن سيمان نياز هست ، حداقل 100 ميليون تن سيمان نياز داريم. اين در حالي است که توليد واقعي سيمان کشور ساليانه حدود 80 ميليون تن مي باشد و  براي ساخت اين واحدها  20 ميليون تن کمبود سيمان خواهيم داشت .

به گفته اين توليدکننده سيمان، بايد با واقعي کردن قيمت سيمان به صنعت سيمان کمک کرد تا نيازهاي آينده کشور به سيمان مرتفع شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر