نماد آخرین خبر

۶۰ میلیون واکسن در انتظار بازدیدکنندگان اکسپو دوبی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
۶۰ میلیون واکسن در انتظار بازدیدکنندگان اکسپو دوبی

ايسنا/ رييس اتاق ايران و امارات متحده عربي مي‌گويد با وجود شيوع کرونا، اکسپو دوبي برنامه ريزي گسترده‌اي براي حضور بازديدکنندگان انجام داده و بناست ۶۰ ميليون دوز واکسن براي آنها در نظر گرفته شود.

فرشيد فرزانگان در نشست تشريح برنامه‌هاي ايران در نمايشگاه اکسپو دوبي، اظهار کرد: امروز صنعت نمايشگاهي در جهان، بخش بسيار مهمي براي اقتصاد ملي و بين المللي به شمار مي‌رود و در طول سال چند ميليون نفر با سرمايه گذاري گسترده در آن مشارکت دارند.

وي با بيان اينکه در جهان بيش از ۳۲ هزار نمايشگاه بين المللي داريم، توضيح داد: براوردها نشان مي‌دهد که بيش از ۴.۵ ميليون شرکت در  طول سال، در اين نمايشگاه‌ها شرکت مي‌کنند و تنها از اين طريق، ۳.۲ ميليون شغل به شکل مستقيم ايجاد شده و در صورت عبور از بحران کرونا، مي‌توان پيش بيني کرد که اين ارقام در سال‌هاي آينده افزايش يابد.

رييس اتاق ايران و امارات ادامه داد: در حال حاضر ميزان سرمايه گذاري صورت گرفته در صنعت نمايشگاهي، ۱۳۷ ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود اما سود حاصل از اين محل، ۳۲۵ ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود.

فرزانگان با تاکيد بر اينکه اکسپو دوبي، چيزي فراتر از يک نمايشگاه، فرهنگ ملي کشورها ارائه مي‌کند، توضيح داد: نخستين اکسپو در سال ۱۸۵۱ در لندن برگزار شد و پس از آن، بسياري از شهرهاي بزرگ دنيا در سال‌هاي مختلف ميزبان اين رويداد بوده‌اند و اين بار دوبي اکسپو۲۰۲۰ را برگزار خواهد کرد.

وي اضافه کرد: امروز پس از المپيک و جام جهاني، اکسپو بزرگترين رويداد بين المللي به شمار مي‌رود که فرهنگ ملل در آن عرضه شده و تلاش مي‌شود براي مشکلات جهاني، راهکارهايي کلان با حضور تمامي کشورها ارائه شود. ايران در اکسپوهاي اخير حضوري پررنگ داشته و در دوبي نيز بخش مربوط به ايران يکي از مهم‌ترين غرفه‌ها خواهد بود.

رييس اتاق ايران و امارات با بيان اينکه پيش بيني مي‌شود بين ۲۵ تا ۴۰ ميليون بازديدکننده در اکسپو حاضر شوند، توضيح داد: اين رويداد از مهر ماه ۱۴۰۰ تا فروردين ۱۴۰۱ برگزار مي‌شود. دوبي براي برگزاري اين رويداد ۴۲ ميليارد دلار هزينه کرده و با وجود کرونا، تلاش شده شرايط براي حضور بازديدکنندگاني از ۱۹۰ کشور جهان فراهم شود. همچنين ۶۰ ميليون دوز واکسن براي بازديدکنندگان در اکسپو عرضه خواهد شد.

فرازنگان درباره بخش ايران در اکسپو نيز گفت: غرفه ايران با حدود ۹ ميليون دلار هزينه ساخته مي‌شود. تلاش شده که در اين بخش نشانه‌هايي از فرهنگ و تاريخ ايران به نمايش گذاشته شود و شرکت‌هاي ايراني با امکان تبليغ محصولات و زيرساخت‌هاي خود، براي همکاري با شرکت‌هاي بين المللي دنيا آمادگي لازم را پيدا کنند. بخش ايران در مرداد ماه رسما تحويل خواهد شد و با حضور مقامات وزارت صمت، فعالان بخش خصوصي و اتاق‌هاي بازرگاني، بخش ما قطعا يکي از مهم‌ترين و بهترين بخش‌ها در ميان تمام کشورهاي شرکت کننده در اکسپو خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره