تجارت نيوز/بعد از ريزش بيت‌کوين به محدوده ۲۹ هزار دلار بسياري از فعالان بازار نگران ريزش اين ارز به کانال ۲۰ هزار دلار هستند اما احتمال از دست رفتن حمايت ۳۰ هزار دلار و ريزش به کانال ۲۰ هزار دلار چقدر است؟

 
 
به گزارش تجارت‌نيوز، بعد از ريزش بيت‌کوين تا محدوده ۲۹ هزار دلار تقاضا افزايش يافت و اين ارز روندي مثبت به خود گرفت و حالا در محدوده ۳۳ هزار دلار معامله مي‌شود. اما بسياري از فعالان بازار هنوز نگران ريزش بيت‌کوين به کانال ۲۰ هزار دلار هستند. از دست رفتن محدوده ۳۰ هزار دلار چقدر محتمل است؟

حسين مريدسادات، کارشناس بازارهاي مالي در رابطه با شرايط بازار گفت: شرايط بازار مشابه سال ۲۰۱۷ است و به نظر مي‌رسد بازار فعلا به ثبات رسيده و مي‌شود گفت کف‌ها کمي معتبرتر شده است اما فعلا در همين محدوده نوسان داريم و به قولي ارزها بايد در اين محدوده دست به دست شوند.

مريد در رابطه با احتمال ريزش بيت‌کوين از محدوده ۳۰ هزار دلار گفت: در حال حاضر احتمال ريزش بيت‌کوين از محدوده ۳۰ هزار دلار را زياد محتمل نمي‌بينم و به نظرم محدوده ۳۰ هزار دلار يک حمايت استاتيک معتبر است. اما به نظرم احتمال اصلاح از محدوده ۳۳/۵۰۰ دلار وجود دارد چون اکثر انديکاتورها در ناحيه اشباع خريد قرار دارند و خروج اين انديکاتورها از ناحيه اشباع خريد مي‌تواند اصلاح را محتمل کند.

اين کارشناس در رابطه با اصلاح کوتاه‌مدت بيت‌کوين گفت: از لحاظ ايچيموکو منطقه اصلاحي اول ۳۳ هزار دلار، دوم ۳۱/۸۰۰ دلار و سوم ۳۱/۶۰۰ دلار است اما اگر بيت‌کوين تا ۳۲/۴۰۰ اصلاح داشته باشد و دوباره به مدار صعودي برگردد مي‌تواند يک الگوي سروشانه معکوس در نمودار ۴ ساعته تشکيل دهد.

اين کارشناس در رابطه با مقاومت‌هاي پيش‌روي بيت‌کوين گفت: بيت‌کوين در يک کانال رنج قرار دارد که کف اين کانال محدوده ۳۰ هزار دلار است و اولين مقاومت پيش‌روي اين ارز محدوده ۳۴/۵۰۰ دلار تا ۳۶ هزار دلار است که اگر اين محدوده را پشت سر بگذارد احتمال رشد تا ۴۲ هزار دلار وجود دارد اما به نظرم رسيدن به ۴۲ هزار دلار فعلا بعيد است.


بيت‌کوين نسبت به ديروز حدود ۴ درصد رشد کرده است و در محدوده ۳۳ هزار ۶۸۱ دلار معامله مي‌شود و اتريوم هم از محدوده ۱۷۰۰ دلار تا ۲۱۲۷ دلار رشد کرده است. آلت‌کوين‌ها در زمان ريزش بيت‌کوين ريزش زيادي کردند اما حالا به رشد اين ارز واکنش خاصي نشان ندادند.

 

ايلان ماسک قصد دارد دوباره بيت‌کوين را به عنوان ارز پرداخت در دسترس قرار دهد و اين موضوع مي‌تواند تاثير زيادي بر بازار داشته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar