ايرنا/تعدادي از شرکت ها و مجموعه هاي داخلي که از طريق فضاي مجازي به فعاليت مي پردازند نسبت به طرح ساماندهي فضاي مجازي که در دستور کار مجلس قرار دارد ،‌ابراز نگراني کردند.

اين شرکت هاي اينترنتي اعلام داشتند: طرحي که اين روزها با نام «حمايت از حقوق کاربران» در مجلس شوراي اسلامي در دست بررسي است، ما کسب‌وکارهاي آنلاين ايراني را هم در کنار عموم جامعه نگران کرده است.

اين طرح  اشکالات متعددي دارد که در روزهاي اخير توسط کارشناسان مختلف تبيين و بررسي شده‌ و ما از تکرار آن‌ها اجتناب مي‌کنيم  اما لازم مي‌دانيم که تاکيد کنيم اين طرح قطعا به نفع کسب‌وکارهاي اينترنتي ايراني هم نيست و تدوين‌کنندگان آن بدانند صدمات و خسارات اين طرح به کسب‌وکارهاي بومي، به مراتب بيشتر از کمک به آنهاست.

ما صريحا اعلام مي‌کنيم محدود سازي سرويس‌دهندگان خارجي و مسدود کردن آن‌ها به هيچ وجه به کسب‌وکارهاي ايراني کمک نمي‌کند. رشد در فضاي رقابت ايجاد مي‌شود و کيفيت خدمات با تنوع انتخاب‌هاي کاربران بالا مي‌رود.

ما با تکيه بر نيروي توانمند انساني و شناخت بهتر از سليقه هموطنان، بخت رقابت و جذب اعتماد کاربران را داريم و بدون نياز به مداخلات سلبي هم مي‌توانيم به رشد خود ادامه دهيم. مهم‌ترين حمايتي که دولت و نهادهاي سياست‌گذار مي‌توانند از کسب‌ و کارهاي ايران داشته ‌باشند کاهش دخالت‌ها و رفع ده‌ها مجوز و محدوديت غيرضروري است که هر روز بر ما تحميل مي‌شود.

مهم‌ترين سرمايه ما اعتماد کاربران و اميد همکارانمان است. اين‌گونه اقدامات سلبي هم به اعتماد کاربران لطمه مي‌زند و هم اميد نيروي انساني فعال در اين صنعت را کاهش مي‌دهد. ما مصرانه مي‌خواهيم از تجربه‌هاي شکست‌خورده پيشين درس گرفته‌ شده و از اقداماتي که با منطق دنياي ديجيتال سازگار نيست اجتناب شود. ما هم کنار مردم که اعتراض خود را با صدها هزار امضا در کارزاري اينترنتي نشان دادند، خواهان تجديد نظر در رابطه با مطرح شدن اين طرح در مجلس و توقف آن هستيم.

بازار، آپارات، ابر آروان، ديوار،  فيليمو، بلد، ستون، ايوند، زرين پال، ترگمان، تيزلند، پاکت، کاموا،  پياده، بيدبرگ، ويرگول، الوفود، يکتانت، کرفس، شيپور، سينماتيکت، صباويژن، تيوال، فلايتيو، سازيتو، علي‌بابا ، جاباما، ديجياتو، نشان، اخبار رسمي، آيتول، رسميو، آدرس، آيو،شاتل، نماوا، پادرو، کوييز آو کينگز، اي‌سي مانيتور، تيست‌ايران، اسپارد، شنوتو، زيتل، سيمياروم، ديجي‌کالا، شنوتو ، پي‌پينگ و اسنپ از شرکت هاي اينترنتي است که از طرح ساماندهي فضاي مجازي در مجلس ابراز نگراني کرده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar