ايسنا/رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار اهواز دليل گران بودن ميوه در بازار را دلال‌ها عنوان کرد و گفت: گراني ميوه فقط مختص به اهواز نيست و به صورت سراسري است.

عبدالرضا جمالي‌پور در خصوص بالا بودن قيمت ميوه در اهواز اظهار کرد: دليل گران بودن ميوه در بازار، دلال‌ها هستند؛ در بازار ميوه سراسر کشور دلال‌هايي کلان وجود دارد که اجازه کاهش قيمت ميوه را نمي‌دهند.
وي افزود: گراني ميوه فقط مختص به اهواز نيست و به صورت سراسري است اما کيفيت ميوه‌هايي که به عنوان درجه يک وارد اهواز مي‌شوند کمتر است و در واقع ميوه درجه دو و سه را به عنوان درجه يک مي‌فروشند.
رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار اهواز گفت: زماني که ميزان موجودي يک نوع ميوه در بازار کاهش مي‌يابد، نشان دهنده اين است که دلال‌ها ميوه‌هاي خود را دپو مي‌کنند و با کاهش و يا عدم عرضه ميوه در بازار، قيمت را کنترل مي‌کنند.
جمالي‌پور افزود: ميوه‌هاي تابستاني در بازار تا روزهاي آتي به اتمام مي‌رسند و تا مدتي در سردخانه‌ها نگهداري مي‌شوند تا نياز بازار تامين شود.
وي با اشاره به قيمت ميوه در ميدان تره‌بار اهواز بيان کرد: در حال حاضر قيمت هر کيلوگرم شليل در ميدان تره‌بار اهواز ۳۰ هزار تومان، هر کيلوگرم آلوزرد ۲۸ هزار تومان، هر کيلوگرم گيلاس تک دانه ۵۰ هزار تومان، هر کيلوگرم خربزه مشهدي ۱۰ هزار تومان و هر کيلوگرم انگور ياقوتي ۲۰ هزار تومان است.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار اهواز گفت: قيمت‌هاي اعلام شده صرفا براي ميوه‌هاي ممتاز هستند و ميوه‌هاي درجه يک و دو، قيمت کمتري دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar