ايسنا/ صرافي باينانس به زودي محدوديت هاي گسترده اي براي کاربران احراز هويت نشده اعمال خواهد کرد.

صرافي ارزهاي ديجيتالي باينانس که بزرگ ترين صرافي ارزهاي ديجيتالي محسوب مي شود در راستاي عمل به توصيه هاي مقابله با پولشويي و تامين مالي تروريسم کارگروه اقدام ويژه مالي FATF تصميم گرفته است امکان برداشت رمزارزها و پول هاي فيات ( به شکل دلار، يورو،...) را براي کاربراني که تا هفته آينده اقدام به احراز هويت نکنند، به طور کامل مسدود کند.
آن طور که در بيانيه باينانس آمده است، آن دسته از کابراني که اقدام به احراز هويت محدود ( اطلاعات پايه نظير ايميل و محل سکونت) کنند از اين پس تنها قادر خواهند بود تا حداکثر معادل ۰.۰۶ بيتکوين برداشت داشته باشند. اين رقم پيش از اين معادل دو بيت کوين در روز بود. آن دسته از کاربراني که احراز هويت را به طور کامل انجام دهند ( به دليل تحريم ها، کاربران ايراني از استفاده از باينانس منع شده اند) محدوديتي در برداشت روزانه نخواهند داشت. 
صرافي باينانس همچنين اعلام کرد کاربراني که از افتتاح حساب کاربري آن ها دو ماه و کمتر گذشته باشد حق استفاده از اهرم معاملاتي بيشتر از ۲۰ را نخواهند داشت. حداکثر اهرم مجاز براي کاربران قديمي تر ۱۲۵ است. 
از طرف ديگر به دنبال سختگيري برخي از دولت ها بر روي فعاليت باينانس، مدير عامل اين صرافي- ژايو چنگ پنگ- اعلام کرد اين صرافي آماده همکاري با کشورهايي است که در آن ها اجازه فعاليت دارد و در آينده شاهد افتتاح دفاتر نمايندگي بيشتري از اين صرافي در نقاط مختلف جهان خواهيم بود.
پنگ همچنين اعلام کرد صرافي باينانس مي خواهد به يک نهاد کاملا قانوني تبديل شود که فعاليت هايش در چارچوب مقررات صورت مي گيرد و حتي در صورت لزوم آماده است تا از سمت خود کناره گيري کند تا اين کار انجام شود. 

برخي از کشورها از جمله انگليس، ايتاليا، کانادا و ژاپن فعاليت هاي باينانس را در کشور خود به طور کامل غيرقانوني اعمال کرده يا به شهروندان خود در خصوص استفاده از اين پلتفرم هشدار داده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar