ايسنا/وزير راه و شهرسازي گفت: آزادراه‌هاي کشور در دولت يازدهم ۲۱۰۰ کيلومتر بود که اکنون با اضافه شدن ۱۰۰۰ کيلومتر به طول آزادراه‌ها مواجه هستيم و از سوي ديگر حدود ۴۰۰۰ کيلومتر به طول خطوط ريلي کشور تا پايان امسال اضافه خواهد شد.

به ايسنا، محمد اسلامي امروز در مراسم افتتاح ۱۰ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان طرح آزادراهي و ريلي که با فرمان رييس جمهور انجام شد، اظهار کرد:  شبکه ريلي کشور طي هشت سال گذشته از ۱۰ هزار و ۴۰۰ کيلومتر خطوط فعال ريلي تا پايان امسال به بيش از ۱۴ هزار کيلومتر خواهد رسيد. البته تا قبل اين افتتاح ۱۵۲۰ کيلومتر، خط ريلي افتتاح شده است.

وي افزود: حجم پروژه‌هاي در دست اجرا اين وزارتخانه به اندازه ميزان پروژه‌هايي است که از ابتداي سال ۱۳۹۲ داشتيم، حدود ۱۰ هزار کيلومتر در دست مطالعه است و امروز ۶۰۰ کيلومتر از ۱۳۰۰ کيلومتر خط ريلي که تقريبا بالاي ۸۰ درصد پيشرفت داشته را افتتاح خواهيم کرد.

وزير راه وشهرسازي ادامه داد: پيش از اين دو خط ريلي بين‌المللي از ايستگاه گرگان به اينچه برون و ايستگاه خاف به هرات افغانستان نيز به بهره‌برداري رسيده است و هشت پروژه ريلي ديگر سه استان کردستان، اردبيل و چهار محال و بختياري را به هم متصل مي‌کند.

اسلامي گفت: بهره‌برداري از خط ۲۷۱ کيلومتري راه‌آهن يزد-اقليد يکي از پروژه‌هايي است که امروز افتتاح خواهد شد و باعث مي‌شود طول مسير مورد نظر در جنوب شرق کشور، حدود ۴ ساعت کاهش پيدا کند و در زمان و انرژي صرفه‌جويي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar