فارس/ معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: ميزان کسري آب ورودي به هورالعظيم که در تيرماه سال جاري به وجود آمد در حال حاضر به طور کلي مرتفع شده است.

علي شهبازي، معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به نقش سد کرخه در مديريت منابع آبي رودخانه خوزستان، گفت: ورودي سد کرخه از حوزه 3 رودخانه کشکان، سيمره و زال بين 10 تا 12 متر مکعب بر ثانيه رسيده است.

شهبازي ضمن توجه به وضعيت سد سيمره عنوان کرد: ميزان ورودي آب سد سيمره واقع در بالادست سد کرخه در حال حاضر با خروجي اين سد برابر شده است.

کسري آب هورالعظيم جبران شد

مدير دفتر مطالعات منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اينکه خروجي سد کرخه بر اساس برنامه اعلام شده در حال حاضر 160 متر مکعب بر ثانيه است، تاکيد کرد: در حال حاضر آن ميزان از ذخيره آبي سد کرخه که بالاي تراز نيروگاه‌ برقآبي قراردارد، 640 ميليون متر مکعب برآورد مي‌شود.

وي در تشريح وضعيت هورالعظيم افزود: ميزان کسري آب ورودي به هورالعظيم که در تيرماه سال جاري به وجود آمد در حال حاضر به طور کلي مرتفع شده است.

شهبازي با اشاره به ميزان آب ورودي به هورالعظيم از رودخانه کرخه گفت: ورودي آب هورالعظيم از رودخانه کرخه در حال حاضر بيشتر از 35 متر مکعب بر ثانيه بوده و همين ميزان آب زمينه ايجاد شرايط پايدار در تالاب هورالعظيم را به وجود آورده است‌.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar