ايسنا/مديرعامل شرکت مديريت شبکه برق ايران و سخنگوي صنعت برق گفت: با هماهنگي وزارتخانه هاي نيرو و صمت، کارخانجات سيماني که از روز گذشته سيمان خود را در بازار عرضه و باعث تعديل و کاهش حباب قيمتي شدند، در اولويت رفع محدوديت هاي برقي قرار گرفتند.

مصطفي رجبي مشهدي با اشاره به اين که در اين دو روز تعطيلي، مصرف برق کاهش مي يابد، افزود: روند کاهش محدوديت هاي برقي که از هفته پيش آغاز شده بود، از شب گذشته  تداوم يافت.

رجبي مشهدي با اظهار اميدواري براي اين که اين روند برطرف کردن محدوديت هاي برقي صنايع، در هفته آتي نيز با همکاري مردم و کاهش مصرف برق ادامه يابد، افزود: با هماهنگي وزارتخانه هاي نيرو و صمت (صنعت ، معدن و تجارت) ، کارخانجات سيماني که از روز گذشته سيمان خود را در بازار عرضه و باعث کاهش حباب قيمتي شدند، در اولويت رفع محدوديت هاي برقي قرار گرفتند.

سخنگوي صنعت برق همچنين ياداور شد: در صورت همکاري، رفع محدوديت هاي برقي ساير کارخانجات سيماني که محصولات خود را در بازار عرضه کنند، با نظر وزارت صمت، انجام خواهد شد.

طبق اعلام وزارت نيرو، پيش از اين برخي از دلالان و واسطه ها به بهانه قطعي برق و کمبود توليد، باعث گراني سيمان در بازار شدند که در واکنش به اين اقدام سودجويانه، رضا جمارانيان - رئيس انجمن صنفي توليد کنندگان صنعت سيمان در گفت وگو با صداوسيما، با صراحت دلالان را باعث گراني سيمان دانست و تصريح کرد: قطع برق عامل گراني سيمان نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar