خبرآنلاين/ يک فعال حوزه کار حذف واسطه‌ها و سودجويان از بازار و رسيدن کالا به دست مصرف کننده با قيمت واقعي را از جمله مزاياي شکل‌گيري کسب و کارهاي اينترنتي عنوان کرد و گفت: در شرايطي که دنيا به سمت الکترونيکي شدن امور پيش مي رود ما نيز بايد همگام با کشورهاي دنيا از اين فرصت و ظرفيت براي توسعه کسب و کارها و کاهش بيکاري در کشور استفاده کنيم.


رحمت‌الله پورموسي با تاکيد بر حمايت دولت از راه‌اندازي کسب و کارهاي اينترنتي اظهار کرد: اگر بخواهيم واقعيت‌ها را در نظر بگيريم در کل دنيا بيشتر کارها به شکل الکترونيکي صورت مي گيرد بنابراين چنانچه بخواهيم همگام با دنيا پيش برويم که البته فاصله خيلي زيادي داريم، بايد به سمت و سوي الکترونيکي شدن برويم و در راستاي بهره مندي از اينترنت به نحو شايسته از تسهيلات و امکاناتي که در اختيارمان هست، استفاده کنيم.

وي افزود: به دليل گسترش کرونا خيلي از مشاغل خدماتي به سمت اينترنتي شدن رفتند که تا حدودي هم موفق بودند و در واقع فضاي مجازي باعث شد تا مشاغلي که در دوران کرونا به شدت آسيب ديدند رونق بگيرند و از رکود خارج شوند.

اين فعال حوزه کار حذف واسطه ها و رسيدن کالا به دست مصرف کننده با قيمت واقعي را جمله مزاياي اينترنتي شدن کسب و کار ها عنوان کرد و گفت: مردم در کسب و کارهايي که در بستر اينترنت شکل مي گيرند، بدون پرداخت هزينه‌هاي دلالي، کالا و خدمات مورد نياز خود را دريافت مي کنند لذا اينترنتي شدن کسب و کارها موجب حذف دلالان و سودجويان از بازار و رسيدن کالا به دست مصرف کننده با قيمت واقعي و برقراري رابطه مستقيم بين خريدار و فروشنده مي شود.

پورموسي در عين حال بر لزوم نظارت بر کسب و کارهاي اينترنتي تاکيد کرد و گفت: براي آنکه حقوق مصرف کنندگان و خريداران رعايت شود لازم است قوانيني براي استفاده از فضاي مجازي مدون کنيم ولي اين قوانين نبايد محدودکننده باشد و انگيزه افراد را براي راه اندازي کسب و کار از بين ببرد بلکه از اين جهت که جلوي برخي سوء استفاده هايي که ممکن است سودجويان از فضاي مجازي داشته باشند را بگيرد.

وي تاکيد کرد: از طرفي بحث آموزش هم مطرح است و صاحبان مشاغل يا کساني که مايحتاج خود را از طريق اينترنت تهيه مي کنند هم بايد از آموزش‌هاي لازم در بحث ورود به اينترنت و استفاده از فضاي مجازي آگاه و بهره‌مند باشند.

اين فعال حوزه کار متذکر شد: در حال حاضر عده بسياري علاقه‌مند به توسعه کسب و کار در اين زمينه هستند که مي‌طلبد آموزش‌هاي موردنياز به متقاضيان داده شود، ضمن آنکه بايد زيرساخت‌هاي لازم براي شکل‌گيري کسب و کارهاي اينترنتي فراهم شود يعني اگر در يک روستا يا نقطه دور افتاده کسي به فکر راه اندازي کسب و کار خود در فضاي مجازي افتاد، سرعت اينترنت و زيرساخت‌هاي لازم ارتباطي براي او فراهم باشد.

پورموسي در پايان بر لزوم حمايت دولت از شکل‌گيري کسب و کارهاي اينترنتي تاکيد کرد و گفت: در شرايطي که دنيا به سمت الکترونيکي شدن بسياري از امور مي‌رود، ما نيز بايد متناسب با کشورها پيش برويم و از اين فرصت و ظرفيت براي توسعه کسب و کارها و کاهش بيکاري در کشور استفاده کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar