ايسنا/ارزش هر واحد بيتکوين از ۴۱ هزار دلار گذشت.

 به نقل از سي‌ان‌بي‌سي، بانک هاي مرکزي بيشتري در راه پيوستن به مسابقه عرضه ارز ديجيتالي ملي هستند. در تازه ترين مورد، رييس جمهور اوکراين به بانک مرکزي اين کشور مجوز داد تا  کار آغاز ارز ديجيتالي اين کشور آغاز شود. بسياري از کشورهاي آفريقايي از جمله غنا، کنيا و آفريقاي جنوبي هم از برنامه خود براي عرضه ارز ديجيتالي ملي خبر داده اند. کار صدور ارز ديجيتالي در برخي ديگر کشورها وارد فاز آزمايشي شده است.

صرافي باينانس به عنوان بزرگ ترين صرافي ارزهاي ديجيتالي جهان پس از اعلام محدوديت جديد در برداشت ها، حالا اعلام کرده است امکان استفاده از اهرم در معاملات را براي کشورهاي حوزه اتحاديه اروپا غيرفعال خواهد کرد. از سوي ديگر کميسيون بورس و اوراق بهادار مالزي با اشاره به اينکه باينانس هيچ مجوزي براي فعاليت در اين کشور ندارد، ۱۴ روز به اين صرافي و مشتريانش مهلت داده است تا اقدام به خارج کردن سرمايه هاي خود کنند.  

بررسي آمارهاي درون شبکه اي حاکي از بهبود تدريجي ضريب سختي استخراج به عنوان يکي از عوامل کليدي تعيين قيمت بيتکوين است. ضريب سختي استخراج بيتکوين که زماني قله تاريخي ۱۸۰ اگزا هش بر ثانيه را ثبت کرد، پس از ممنوعيت استخراج توسط دولت چين تنها طي سه هفته به ۸۴ اگزا هش بر ثانيه سقوط کرد اما پس از نقل مکان ماينرهاي چيني به ديگر نقاط، شاهد افزايش پيوسته ضريب سختي در روزهاي اخير بوده ايم.  

مجموع ارزش بازار جهاني ارزهاي ديجيتالي در حال حاضر ۱۶۳۰ ميليارد دلار برآورد مي‌شود که اين رقم نسبت به روز قبل ۶.۰۱ درصد بيشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهاي ديجيتالي در اختيار بيت کوين و ۱۸ درصد در اختيار اتريوم است. بيت‌ کوين ۱۲ سال پيش توسط گروه گمنامي از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چين ايجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اوليه آن شکل گرفت.  


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar