باشگاه خبرنگاران/مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت:مديران آب و فاضلاب استان با توجه به شيوع کرونا مقداري با مشترکان مدارا کنند و قطع آب را به زمان ديگري موکول کنند.

حميدرضا جانباز مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: سال گذشته ما ۲/۵ درصد رشد مصرف آب در سطح شهر تهران داشته‌ايم، ولي متوسط افزايش مصرف يک درصد بوده، يعني مشترکان تهران ۱/۵ درصد نسبت به سال گذشته آب بيشتر مصرف کرده‌اند.
او ادامه داد: با توجه به افزايش دما و کاهش بارش‌ها در تهران در صدد تامين آب پايدار هستيم تا شروع فصل بارش‌ها دچار مشکل نشويم.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص نحوه محاسبه آب بهاي استخر‌هاي سطح شهر تهران افزود: اگر آب استخر ويلا‌هاي شمال تهران با آب شرب پر شود، از روي ميزان مصرف قابل مشاهده است که ميزان مصرف هر مشترک را مي‌توانيم محاسبه کنيم که به طور قطع برخورد لازم با متخلفان مي‌شود.
جانباز افزود: عمده کار ما براي برخورد با مشترکاني که از آب شرب براي استخر خود استفاده مي‌کنند، اين است که ما هشدار‌هاي لازم را در اين خصوص ارجاع مي‌دهيم.

او تصريح کرد: تعداد زيادي از مشترکان با اخطار‌هاي اوليه مصرف آب خود را کاهش مي‌دهند، در غير اين صورت آب اين مشترکان قطع خواهد شد.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص قطع آب پرمصرف ها از ديروز (شنبه) در تهران گفت: پيشنهاد ما به مديران آب و فاضلاب استان تهران اين است که با وجود شيوع کوويد ۱۹ و انتشار اين بيماري، مقداري با مشترکان مدارا کنند و قطع آب را به زمان ديگري موکول کنند.

جانباز در پايان بيان کرد: بنابراين با توجه به شرايط موجود در کشور بنا داريم مشکل خاصي متوجه مشترکان نشود و در حال حاضر با توجه به آپارتمان‌هاي موجود و با توجه به وجود يک کنتور آب براي چند مشترک، شناسايي کم مصرف ها و پرمصرف‌ترين‌ها سخت است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar