باشگاه خبرنگاران/ پيگيري هاي اتحاديه کسب و کارهاي مجازي از وزارت کشور، حاکي از واريز سهميه‌هاي اعتباري مالکان خودرو‌ها، مانند گذشته و بر اساس ميزان پيمايش آن هاست.

رضا الفت نسب عضو هيئت مديره اتحاديه کشوري کسب و کارهاي مجازي بيان کرد: طبق اعلام وزارت کشور، اين ماه نيز مانند ماه‌هاي گذشته، سهميه سوخت مالکان خودرو‌هايي مانند تاکسي‌هاي اينترنتي که به صورت اعتباري سهميه خود را دريافت مي‌کنند، بر اساس ميزان پيمايش آن‌ها واريز شده است.

او در پاسخ به اين سوال که برخي از مالکان اين دسته از خودرو‌ها مدعي اين هستند که کمتر از ميزان پيمايش خود، سهميه دريافت کرده اند، با تاکيد مجدد بر اين که پيگيري از وزارت کشور حاکي از واريز سهميه‌ها مانند گذشته و بر اساس ميزان پيمايش اين خودروهاست، توضيح داد: صرفا مسئوليت رانندگان تاکسي‌هاي اينترنتي بر عهده اتحاديه کسب و کار‌هاي مجازي است و چنانچه هر کدام از اين دسته از رانندگان، اعتراضي در اين زمينه دارند، بايد مشخصات و مدارک خود را به اين اتحاديه ارائه کنند و درخواست پيگيري مشکل را داشته باشند تا موضوع از طريق وزارت کشور رسيدگي شود.

گفتني است؛ بامداد جمعه ۲۴ آبان سال ۱۳۹۸، بنزين سهميه‌بندي شد و قيمت اين فرآورده نفتي به صورت سهميه‌اي (۶۰ ليتر ماهانه براي خودرو‌هاي شخصي) در هر ليتر هزار و ۵۰۰ تومان و به صورت آزاد سه هزار تومان تعيين شد اما واريز سهميه براي برخي ديگر از رانندگان به صورت اعتباري در نظر گرفته شد.

بر اين اساس، افرادي که سوخت آن‌ها به‌صورت اعتباري تخصيص مي‌يابد، مي‌توانند از اعتبار موجود در کارت بانکي خود براي سهميه سوخت استفاده کنند و افرادي که سهميه ثابت ليتراژي دريافت مي‌کنند، شامل طرح استفاده از کارت بانکي براي سوخت‌گيري نمي‌شوند. اين سهميه به يک کارت بانکي مشخص واريز نمي‌شود و در واقع اين مسئله به‌ عنوان يک اعتبار بانکي در نظر گرفته شده و افراد مشمول با توجه به کد ملي خود مي‌توانند با هر کارت بانکي متصل به شبکه بانکي، از اين اعتبار استفاده کنند.

همچنين، تنها خودرو‌هايي که شامل تعديل در سهميه بنزين خود هستند، از اين طريق اعتبار دريافت مي‌کنند. اين افراد شامل دارندگان خودرو‌هاي فعال در آژانس‌هاي مسافري، دارندگان خودرو‌هاي تاکسي‌هاي اينترنتي، جانبازان، آمبولانس‌هاي آرامستان‌ها و تاکسي‌هاي بين شهري هستند که بر اساس پيمايش، سهميه بنزين دريافت مي‌کنند و اطلاعات پيمايش آن‌ها توسط وزارت کشور به شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ارسال مي‌شود.

لازم به بيان است؛ طي ماه‌هاي گذشته واريز سهميه سوخت اين دسته از خودرو‌ها با تاخير‌هايي مواجه بوده است، اما اين ماه که به موقع واريز صورت گرفته، برخي از مالکان اين خودرو‌ها مدعي شده اند که ميزان واريزي بسيار کمتر از سهميه آن‌ها و حتي حدود يک سوم سهميه واقعي بوده که اين دسته از افراد، بايد با ارائه مشخصات و مدارک، مشکل را از اتحاديه مرتبط پيگيري کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar