فارس/ فارکس استريت نوشت: بيت‌کوين ماه آگوست را خوب آغاز کرد، اما بايد ديد تا کدام بازه قيمتي پيش مي‌رود.

بيت‌کوين ماه آگوست ميلادي را با قيمت بالاي ۴۱ هزار دلار آغاز کرد و مي‌خواهد به روند افزايش قيمت خود با توجه به پيشران‌هاي فاندامنتال و تکنيکال ادامه دهد.

همين ديروز بود که قيمت بيت‌کوين ۴۲ هزار و ۴۰۰دلار را لمس کرد و به بالاترين ميزان از روز ۲۰ مي تا کنون رسيد. 

با اين حال اما هزار دلار عقب‌نشيني کرد و روز گذشته را با ۴۱ هزار و ۴۰۰ دلار بست. با بررسي قيمت بيت‌کوين طي دو ماه گذشته به اين نتيجه مي‌رسيم که بخشي از بيت‌کوين‌دارها اقدام به شناسايي سود کرده‌اند.

يکي از دلايل اين مسأله مي‌تواند هشدارهاي بانک مرکزي چين باشد که اعلام کرده که همچنان به مقابله با فعاليت‌هاي مرتبط با ارزهاي مجازي ادامه داده و حتي اين مسأله ممکن است، دليل عقب‌نشيني قيمت بيت‌کوين در يک بازه زماني طي هفته‌هاي گذشته باشد.

با توجه به افزايش تقاضا از سوي مؤسسات مالي فضاي بيت‌کوين مثبت به نظر مي‌رسد، به گونه‌اي که بلومبرگ گزارش داده آلمان از فردا قصد دارد قانوني را اجرا کند که بر مبناي آن مؤسسات مالي مي‌توانند ۲۰ درصد دارايي خود را به ارزهاي مجازي تبديل کنند.

چند روز پيش هم با انتشار شايعه‌اي مربوط به آمازون و اينکه اين شرکت مي‌خواهد فضا را براي فروش بر مبناي ارزهاي مجازي فراهم کند باعث شد تا قيمت بيت‌کوين رشد کند البته آمازون پس از حدود يک روز اين شايعات را رد کرد، اما اين مسأله نتوانست جلوي رشد قيمت بيت‌کوين را بگيرد.

با بررسي روند روزانه قيمت بيت‌کوين به اين نتيجه مي‌رسيم که ممکن است اين ارز مجازي بر مبناي انديکاتور (شاخص) متوسط متحرک روزانه يک پله ديگر رشد کرده و به ۴۴ هزار و ۷۵۰ دلار برسد.

البته ممکن است بيت‌کوين روي قيمت ۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار با يک مقاومت نسبتا سخت روبه‌رو شود. در صورتي که بتواند اين مقاومت را بشکند، ممکن است قيمت آن تا ۴۳ هزار و ۵۸۰ دلار نيز بالا رود. 

اما در صورت شکست در عبور از اين مقاومت قيمت آن ممکن است، يک پله تا مرز ۴۱ هزار دلار سقوط کرده و حتي تا ۳۹ هزار و ۹۹۰دلار هم پايين بيايد.

البته قوي‌ترين سطح حمايت کنوني براي بيت‌کوين فعلا روي ۳۵ هزار دلار است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar