مهر/ ارزش هر يونيت صندوق دارا يکم که در زمان عرضه اوليه تا ۳۰ هزار تومان افزايش يافته بود، در معاملات امروز به ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان و تا نزديکي نرخ زمان پذيره نويسي (۱۰ هزار تومان) کاهش يافت.

صندوق دارا يکم که در ۷ تير ماه سال گذشته با عنوان صندوق واسطه گري مالي يکم عرضه اوليه آن آغاز شد و پيش از عرضه اوليه، با قيمت ۱۰ هزار تومان به ازاي هر يونيت پذيره نويسي شد، در معاملات امروز يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ به پايين‌ترين نرخ در يک ماه اخير رسيد و هر يونيت با ۱۱ هزار و ۷۱۲ تومان (متوسط قيمت فروش امروز) کشف قيمت شد. قيمت معامله پاياني ۱۱ هزار و ۵۲۰ تومان بود.

اين در حالي است در روز نخست عرضه اوليه (۷ تير ۱۳۹۹) متوسط ارزش هر يونيت با افزايش ۱۲۰ درصدي نسبت به ارزش ذاتي آن، به ۲۲ هزار و ۸۷۸ تومان افزايش يافت.

گران‌ترين قيمت هر يونيت دارا يکم در ۱۴ تير ماه سال گذشته رقم خورد که متوسط قيمت هر واحد از اين صندوق در معاملات آن روز، ۳۲ هزار و ۸۷۹ تومان بود.

سرعت روند نزولي دارا يکم در همان سال گذشته شدت گرفت و در ۲۹ دي ماه سال گذشته به ۱۰ هزار و ۱۷۳ تومان هم کاهش يافت.

در سال جاري ارزش هر يونيت دارا يکم در بازه ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان در نوسان بود و در ارديبهشت ماه به ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان هم رسيده بود.

در هنگام پذيره‌نويسي، به هر متقاضي، ۲۰۰ يونيت تا سقف ۲ ميليون تومان عرضه شد که در حال حاضر با قيمت هر يونيت ۱۱ هزار و ۵۲۰ تومان، ارزش کل يونيت هايي که به خريداران اوليه واگذار شده، ۲ ميليون و ۳۰۴ هزار تومان است و بازدهي دارا يکم در پايان يک سال به ۱۳.۲ درصد رسيده است. در حالي که در زماني که قيمت هر يونيت دارا يکم به ۳۰ هزار تومان رسيده بود، بازدهي اين صندوق تا ۱۸۰ درصد هم برآورد مي‌شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar