تجارت نيوز/در هفته گذشته گزارش چند شرکت بزرگ بورسي در سايت کدال منتشر شد که به نظر مي‌رسد در روند بازار موثر باشند.

 هفته گذشته بازار سهام با روندي صعودي طي شد و شاخص کل به مقاومت يک ميليون و ۵۵۰ هزار واحد رسيد.
به عقيده برخي از کارشناسان روند صعودي بازار در روزهاي آينده با اندک تغييراتي رو به رو مي‌شود و به احتمال زياد شاخص روند اصلاحي را داشته باشد. در هفته گذشته گزارش چند شرکت بزرگ بورسي در سايت کدال منتشر شد که به نظر مي‌رسد در روند بازار موثر باشند.

_فولاد مبارکه مرداد را با مبلغ فروش ۸۹۴۰ ميليارد توماني پشت سر گذاشت. مبلغ فروش فولاد مبارکه در مرداد نسبت به تير و همچنين ميانگين چهار ماهه سال مالي جاري حدود ۲۲ درصد کاهش داشت. کل مبلغ فروش در پنج ماهه سال مالي جاري به بيش از ۵۴ هزار ميليارد تومان رسيده که نشان دهنده رشد حدودا ۱۵۰ درصدي نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

همچنين فولاد مبارکه در مرداد مجموعا ۴۳۷ هزار تن انواع محصولات به فروش رسانده که کاهش ۳۰ درصدي نسبت به تير را نشان مي‌دهد. نرخ فروش محصولات گرم در اين ماه با هفت درصد رشد نسبت به ماه گذشته به ۱۹٫۶ ميليون تومان به ازاي هر تن و نرخ محصولات سرد با رشد چهار درصدي به ۲۳٫۳ ميليون تومان در هر تن رسيد. آخرين قيمت اين سهم ۱۲۴۶ تومان بوده و در يک ماه اخير ۲۲ درصد بازدهي کسب کرده است.

_ درآمد ماهيانه شرکت کارخانجات توليدي شيشه دارويي رازي(کرازي) در مرداد امسال ۴۸ ميليارد تومان بوده است که نسبت به تير  کاهش شش درصدي داشته است. مقايسه فروش شرکت در مرداد ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان مي‌دهد ميزان درآمد شرکت ۳۰ درصد افزايش يافته است.

همچنين درآمد مرداد  کرازي ۷ درصد بيشتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ بوده است. اين شرکت از ابتداي سال مالي تا انتهاي مرداد  ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۲۲۴٫۱ ميليارد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۴۴ درصدي داشته است.

_ شرکت سرمايه‌گذاري سيمان تامين(سيتا) بهاي تمام شده جمع سرمايه‌گذاري‌هاي انتهاي دوره برابر با ۱۰,۱۲ ميليارد تومان بوده است.  ميزان سرمايه‌گذاري‌هاي خارج از بورس انتهاي دوره برابر با ۳,۰۸ ميليارد تومان است که ۳۰ درصد از کل سرمايه‌گذاري‌ها را در بر مي‌گيرد. بيشترين ميزان سرمايه‌گذاري خارج از بورس مرداد  در بخش انبوه سازي، املاک و مستغلات است.

ميزان بهاي تمام شده سرمايه‌گذاري پذيرفته شده در بورس در انتهاي دوره برابر با ۷,۰۴ ميليارد تومان است که ۷۰ درصد از کل سرمايه‌گذاري‌ها را شامل مي‌شود. بيشترين ميزان سرمايه‌گذاري پذيرفته شده در بورس مرداد در بخش سيمان، آهک و گچ است. ميزان جمع سرمايه‌گذاري‌هاي انتهاي دوره مرداد امسال نسبت به تير رشد ناچيزي داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar